4 lutego o 19:00 w Klubie Kultury Saska Kępa odbędzie się koncert z cyklu: “Cały ten jazz! MEET!” Wojciech Karolak; postać w polskim jazzie legendarna. Mówi o sobie “skromny organista bluesowy”. Kojarzony głównie z organami Hammonda, wyśmienity pianista, aranżer jest obecny na setkach płyt i nagrań należących do kanonu jazzu. Spotkanie mające charakter rozmowy przeplatanej solowymi improwizacjami lub odwrotnie poprowadzą dziennikarze Ola Nowosad i Jerzy Szczerbakow.

Cały Ten Jazz Karolak

O CYKLU KONCERTÓW

“Cały ten jazz! LIVE!” w Klubie Kultury Saska Kępa

Cykl koncertów prezentujących mistrzów jazzu, zarówno tych legendarnych, jak i wschodzące gwiazdy muzyki. Skierowany będzie zarówno do znawców i miłośników jazzu, ale – co równie ważne – także do tych, którzy fanami jazzu nie są, ale oczekują muzyki na najwyższym poziomie.

Artyści, którzy wystąpią na scenie Klubu Kultury Saska Kępa reprezentują głównie mainstreamowy nurt jazzu, daleki od eksperymentów i awangardy, oparty na mistrzowskim warsztacie, akademickiej wiedzy muzycznej i przede wszystkim nieprzeciętnym talencie.

Cykl “Cały ten jazz! LIVE!” podejmuje próbę pokazania otwartego i przyjaznego oblicza jazzu.
W ramach cyklu do końca czerwca roku 2014 będzie można posłuchać najwybitniejszych polskich jazzmanów: Krzysztofa Herdzina, Jorgosa Skoliasa, Henryka Miśkiewicza… Koncerty prowadzone będą przez dziennikarzy muzycznych.

Wstęp 20 zł

„MEET!”
Spotkania z wybitnymi muzykami jazzowymi – solowe improwizacje przeplatane rozmową czy też rozmowa przeplatana muzycznymi improwizacjami. Zaproszeni artyści będą mieli okazję opowiedzieć o swoich artystycznych poszukiwaniach i inspiracjach, historycznych sesjach nagraniowych, w których brali udział, a także o codziennym, pozascenicznym życiu jazzmana. Do końca 2013 roku gośćmi Klubu Kultury Saska Kępa będą: saksofonista Maciej Obara, pianista Wojciech Karolak, saksofonista Grzech Piotrowski, i in.

Patronem cyklu “Cały ten jazz!” są RadioJAZZ.FM, kulturaonline.pl, jazzsoul.pl oraz e-miesięcznik JazzPRESS

Wstęp wolny

PROGRAM “Cały ten jazz!”

LIVE! – godzina 19:00
wstęp 20 zł

21 stycznia – Krzysztof Herdzin Trio
18 lutego – Jorgos Skolias i Oleś Brothers

MEET! – godzina 19:00
wstęp wolny

7 stycznia – Maciej Obara
4 lutego – Wojciech Karolak
4 marca – Cezary Konrad
1 kwietnia – Grzech Piotrowski
6 maja – Sławek Jaskułke

www.calytenjazz.pl

Zapraszamy!