“Little Red” to drugi krążek jednej z najpopularniejszych wokalistek muzyki elektronicznej, dupstep i R&B – Katy B. Album jest następcą świetnie przyjętego krążka “On A Mission” z 2012 roku, z którego pochodziły przeboje „Lights On (feat. Ms Dynamite)”, „Easy Please Me” i „Perfect Stranger”. W między czasie artystka udostępniła fanom swoją EPkę ‘Danger EP’ z premierowym materiałem, zaśpiewała też u boku Marka Ronsona w „Anywhere In The World” – oficjalnej piosence Coca-Coli towarzyszącej Igrzyskom Olimpijskim w Londynie. 12 utworów na “Little Red” to burzliwa podróż po zakamarkach duszy 24-letniej artystki, która znacznie dojrzała od czasu debiutu, ale nie utraciła kontaktu ze światem klubowym.

“Moje związki stały się poważnejsze, wyprowadziłam się od rodziców i muszę sama zajmować się swoimi sprawami. Razem z przyjaciółmi zadajemy sobie wiele trudnych pytań – i o tym właśnie śpiewam”.

Katy B Little Red album cover

Krążek powstawał pod producenckim okiem Geeneusa, z którym Katy nagrywała poprzedni album, a na płycie znajdziemy takie przeboje jak “5 A.M.” (aktualny singiel, który Katy po raz pierwszy na żywo zagrała w ubiegłym roku w Polsce podczas Coke Live Festival!), ballada “Crying For No Reason” i znany już także duet z doskonale znaną w naszym kraju Jessie Ware (“Aaliyah”). Album ukazuje się w wersji standard (12 utworów) oraz deluxe (17 utworów + dodatkowy krążek z wszystkimi utworami z pierwszego dysku zmiksowanymi w jedną całość).

Premiera albumu 11 lutego 2014 roku.

Tracklista:

Wersja standardowa:
1. Next Thing
2. 5 AM
3. Aaliyah feat. Jessie Ware
4. Crying For No Reason
5. I Like You
6. All My Lovin’
7. Tumbling Down
8. Everything
9. Play feat. Sampha
10. Sapphire Blue
11. Emotions
12. Still

Wersja deluxe:
CD1:
1. Next Thing
2. 5 AM
3. Aaliyah feat. Jessie Ware
4. Crying For No Reason
5. I Like You
6. All My Lovin’
7. Tumbling Down
8. Everything
9. Play feat. Sampha
10. Sapphire Blue
11. Emotions
12. Still
13. Blue Eyes
14. Stay Down
15. Hot Like Fire
16. Wicked Love
17. Sky’s The Limit

CD2:
1. Little Red (Continuous Mix)