Jazz Tributes to cykl w którym młodzi muzycy mierzą się z repertuarem wielkich. Bohaterką tej edycji będzie Carmen Mcrae. Grają Michał Załęski i Grażyna Sobocińska. Start o 20.00 w Sztuki & Sztuczki.

Jazz Tributes- CARMEN MCRAE-kopia

Carmen Mercedes McRae (ur. 8 kwietnia 1920 w Nowym Jorku, zm. 10 listopada 1994 w Beverly Hills) – amerykańska czarnoskóra śpiewaczka, pianistka i kompozytorka jazzowa.

Jej młodzieńczą kompozycję, Dream of Life, jako pierwsza zaśpiewała Billie Holiday. Debiutowała w 1944 w big-bandzie Benny’ego Cartera. Następnie przez krótki czas śpiewała z orkiestrą Counta Basiego. W latach 1946-47 pracowała w big-bandzie Mercera Ellingtona. Z tym zespołem dokonała swoich pierwszych nagrań płytowych, na których była wymieniona jako Carmen Clarke (jej mężem był wówczas perkusista Kenny Clarke). W 1962 wystąpiła na kalifornijskim festiwalu w Monterey z Louisem Armstrongiem i Dave’em Brubeckiem. W 1967 przeniosła się z Nowego Jorku do Beverly Hills. Występowała w klubach Los Angeles i Hollywood. W 1991 wycofała się z życia muzycznego z przyczyn zdrowotnych (rozedma płuc).
Siedmiokrotnie nominowana do nagrody Grammy. W 1994 została laureatką NEA Jazz Masters Award.

Kuchnia działa do 22