Prestiżowy portal zajmujący się muzyką filmową, Movie Music UK wyznał Abla Korzeniowskiego za najlepszego kompozytora 2013 roku. Polak zwyciężył też w trzech innych kategoriach. Wśród nominowanych brytyjskiego magazynu znalazł się też Bartosz Chajdecki.

Abel Korzeniowski zdobył Movie Music Awards 2013 w kategorii “Kompozytor Roku” dzięki kompozycjom do filmów “Romeo i Julia” oraz “Escape From Tomorrow”.

“Kompozycje Korzeniowskiego rzuciły mnie na kolana. Z powodu ich piękna i inteligencji” – powiedział recenzent i krytyk muzyki filmowej, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej – Jonathan Broxton. Korzeniowski został wyróżniony także w kategoriach “Dramat” za muzykę do “Draculi” oraz “Fantasy/science fiction/horror” za “Escape From Tomorrow”.

W najważniejszej kategorii “Kompozytor roku” Polak pokonał m.in. autora muzyki do obrazu “Hobbit. Pustkowie Smauga” – Howarda Shore’a oraz Briana Tylera, który w 2013 roku stworzył muzykę m.in. do filmów “Thor: Mroczny świat” i “Iron Man 3”.

W rankingu brał też udział inny reprezentant naszego kraju, Bartosz Chajdecki. Utwory Chajdeckiego zdobyły nominacje w kategoriach “Dramat”, “Komedia” oraz “Telewizja”. Dostrzeżone zostały kompozycje z filmów “Baczyński”, AmbaSSada” i serialu “Czas Honoru”.

Abel Korzeniowski jest polskim muzykiem i kompozytorem filo mym oraz teatralnym. Jest autorem muzyki do filmów “duże zwierzę”, “Anioł w Krakowie”, “Pogoda na jutro” czy “Samotny mężczyzna”. Za muzykę to tego ostatniego filmu w 2010 roku był nominowany do nagrody Złoty Glob.