16 stycznia 2014 roku zapraszamy na koncert zespołu Wojtek Mazolewski Quintet w klubie Syreni Śpiew w Warszawie! Muzycy wystąpią w składzie: Oskar Torok – trąbka; Marek Pospieszalski – saksofon; Joanna Duda – instrumenty klawiszowe; Qba Janicki– perkusja; Wojtek Mazolewski – kontrabas

Wojtek Mazolewski od wielu lat urzeka publiczność na całym świecie swoim niepowtarzalnym, muzycznym alfabetem. Wśród kilkunastu projektów, tego wybitnego polskiego kontrabasisty, na szczególną uwagę zasługuje Wojtek Mazolewski Quintet.

Mazolewski 2

Pierwszy album formacji zatytułowany „Smells Like Tape Spirit” zdobył serca polskich słuchaczy. Wojtek Mazolewski Quintet, jako pierwszy zespół jazzowy dotarł na Listę Przebojów Programu Trzeciego, gdzie utwór „Newcomer” utrzymywał się w zestawieniu przez kilka tygodni. Zespół otrzymał za tą płytę Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego „Mateusze 2011”.

Był to jednak dopiero prolog do kolejnych sukcesów kwintetu Wojtka Mazolewskiego. Zespół uniesiony entuzjastycznymi reakcjami publiczności zaskoczył słuchaczy wydając w tym samym roku kolejny album pt. „Wojtek w Czechosłowacji”.

Płyta zawojowała polskie listy przebojów. Na liście przebojów „Trójki” znalazły się aż trzy kompozycje, które łącznie okupowały ją przez 41 tygodni. Utwór „Nionio” stał się ulubieńcem DJ-ów i zadomowił się na playlistach stacji radiowych.

Zespół w swojej krótkiej ale intensywnej działalności zagrał m.in. we Francji, Niemczech oraz Indiach (Delhi Jazz Festival). Występował także na największych polskich festiwalach takich jak Opener Festival oraz Off Festival.

Aktualnie muzycy kwintetu szykuje się do nagrania w Gdańsku kolejnej płyty pt.: „POLKA”