Zapraszamy na najbliższe koncerty zespołu New Bone, które odbędą się w dniach 9,12 i 13 stycznia w Piec’Art Acoustic Jazz Club w Krakowie. Podczas koncertu zabrzmią przedpremierowo utwory z najnowszej płyty New Bone, która ukaże się w marcu 2014 r.

New Bone - Piec'Art Acoustoc Jazz Club, Kraków

Po nagraniu trzech autorskich, świetnie przyjętych albumów, zespół New Bone po raz pierwszy w swojej karierze zdecydował się na przygotowanie projektu zawierającego w całości muzykę innych artystów. Materiał, który zespół będzie prezentował na koncertach, obejmuje utwory dwóch wybitnych polskich kompozytorów – Henryka Warsa i Bronisława Kapera we współczesnych, jazzowych aranżacjach. Warto zaznaczyć, że przygotowaniem aranżacji zajmie się trzech wybitnych pianistów jazzowych – Dominik Wania (nowy członek zespołu New Bone), Joachim Mencel i Andrzej Jagodziński.

Album będzie zawierał zarówno spopularyzowane przez polskich wokalistów (Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński, Hanka Ordonówna) wielkie przeboje lat 30-tych i 40-tych, takie jak „Już nie zapomnisz mnie” (z filmu „Zapomniana melodia”), „Na pierwszy znak” (z filmu „Szpieg w masce”) czy „Ach śpij kochanie”, jak i mniej znane polskiej publiczności, lecz niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych, fragmenty ścieżek dźwiękowych do takich filmów, jak „Czekoladowy żołnierz”, „Lily” (za którą Bronisław Kaper jako pierwszy Polak otrzymał Oscara w 1953 roku), czy „Bunt na Bounty” (filmu z Marlonem Brando w roli głównej).

Zespół gra w składzie:
Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn
Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy
Dominik Wania – fortepian
Maciej Adamczak – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

9,12 i 13 stycznia 2014 r.
godz. 21:30
Piec’Art Acoustic Jazz Club
ul. Szewska 12
Kraków
BILETY: 20/15 pln