Bardzo się cieszymy ze po raz drugi na scenie Pardon To, Tu wystąpią dwóch panów, których większości z nas chyba już nie trzeba przedstawiać, a mianowicie Piotr Pasecki oraz Jacek Szymkiewicz aka Bajzel / Budyń; doskonale znani z zespołu Pogodno.

Dołączą do nich jeszcze na scenę znakomita wokalistka Joanna Halszka-Sokołowska i perkusista Alexander Orłowski. Babu Król” (Bajzel / Budyń) [Pogodno] + Guests start  środa 08.01.2014 o godzinie 20:30

  • Budyń (Jacek Szymkiewicz) – wokal, saksofon tenorowy
  • Bajzel (Piotr Piasecki)– wokal, gitara barytonowa, efekty, gitara basowa
  • Aleksander Orłowski – perkusja, perkusjonalia
  • Joanna Halszka-Sokołowska – śpiew, gitara

Bajzel to człowiek orkiestra. Legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego. Znany w Polsce i nie tylko. Coroczny zdobywca Yacha za nietuzinkowy teledysk.

Budyń (Jacek Szymkiewicz) to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu POGODNO. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.

Tym razem w duecie. Tym razem oddając szacunek Edwardowi Stachurze. Wydobyli jego wiersze spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania bigbitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek migracji i poszukiwań.

Budyń w niecodziennej odsłonie bo jako saxsofonista.

∆ BUDYŃ (vocal i saksofon). Lider i założyciel zespołu POGODNO, tekściarz, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów. Znakomity performer i nie tuzinkowy artysta Jacek Szymkiewicz vel Budyń zawłaszcza przestrzenie polskiej sceny muzycznej już od niemal 16 lat.

Ostatnio pokazuje twarz w kampanii Żywca – Męskie Granie.

Jest współzałożycielem i liderem zespołu POGODNO. Zespołu, który na swoim koncie ma przeboje: Pani w obuwniczym, Orkiestra Dęta czy Elvis. Koncerty POGODNO to prawdziwe szaleństwo a to za sprawą niebywałej charyzmy i uroku osobistego lidera (Budynia) oraz niebywałą skłonnością do improwizacji muzyków.

Sześć płyt studyjnych, trzy koncertowe i niezliczona ilość muzyki jaką tworzy. Różnorodność projektów w jakich uczestniczy jest bardzo długa. Jakiś czas temu wziął udział w nagraniu albumu z muzycznymi interpretacjami wierszy Tadeusza Gajcego.

Od kilku lat współpracuje intensywnie z reżyserem teatralnym Michałem Zadarą. Stworzył muzykę do „Wizyty Starszej Pani” (reż. Michał Zadara,Teatr Współczesny Szczecin), Utopia będzie zaraz (reż. Michał Zadara,Teatr Stary Kraków), Nocleg w apeninach (reż. Michał Zadara,Teatr Współczesny Szczecin). Jest współautorem muzyki do pełnometrażowej, kinowej wersji filmu animowanego „Jeż Jerzy” . Autor tekstów piosenek takich artystów jak Katarzyna Nosowska, Monika Brodka, Doda czy Varius Manx.

∆ Bajzel (gitara barytonowa, efekty, gitara basowa, efekty, cuda i cudeńka, vocal). Tworzy muzykę brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Multiinstrumentalista którego głównym narzędziem pracy jest gitara. Niespokojny, artystyczny duch i dlatego jego płyty są w pełni autorskie. Sam komponuje, pisze teksty, nagrywa a nawet projektuje okładki.

Jego debiutancki album zatytułowany „Bajzel” został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność Bajzel brał udział w trasach koncertowych takich wykonawcow jak LAO CHE, POGODNO, KASIA NOSOWSKA, BAABA, czy TYMON & TRANSISTORS.

Bubu Król Pardon

Ten ostatni zaproponował mu współprace ze swoim wydawnictwem Biodro Records. Trase koncertowa promująca płytę zwieńczyły występy na festiwalach, m.in. „GARAZ”, „OPENAIR” i „OFF”. Piosenka „WINDOW” promująca album doczekała się profesjonalnie zrealizowanego teledysku w SAN FRANCISCO, który otrzymał nagrodę na YACH FILM FESTIVAL 2008 za najlepsza reżyserię.

Ta sama piosenka znalazła się również na składance amerykańskiej edycji „WOODSTOCK MUSIC FESTIVAL 2008”, a inne piosenki z płyty na polskich składankach „WE ARE FROM POLAND Vol.2”, „ALTERNATIVEPOP Vol.1 „, oraz płycie z sesjami radiowymi p.t. „OFFSESJE 1”, nagranej w legendarnym studiu radiowej TROJKI im. AGNIESZKI OSIECKIEJ. W roku 2009 powstał drugi krążek Bajzla -„Miłośnij”. Ta płyta to prawdziwe zaskoczenie dla pozyskanych już fanów albowiem w znacznym stopniu rożni się od poprzedniej.

Po pierwsze Bajzel objawia się jako zdolny tekściarz pisząc tym razem całkowicie po polsku. Nie przestaje też eksperymentować w muzyce. Druga płyta Bajzla jest dużo bardziej osobista i dojrzała. Przemyślane kompozycje interesujące teksty i specyficznie zwariowany…. bajzel.

Wstęp: 20 pln