Agencja koncertowa yMusic, Natalia Przybysz z zespołem oraz Sztuki&Sztuczki zapraszają na ostatni oficjalny koncert w ramach projektu “Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin”.

23.12.2013, poniedziałek, godz. 20:00 // Sztuki & Sztuczki // Warszawa

Niespodzianką jaka czeka publiczność zgromadzoną w Warszawie, będzie usłyszenie utworu ze zbliżającej się nowej autorskiej płyty Natalii Przybysz, nad którą rozpoczęła właśnie pracę.

natalia przybysz sztuki plakat

Dziękujemy wszystkim serdecznie za te wspólnie przeżyte kilkanaście miesięcy spędzonych w oddaniu hołdu jakże wybitnej Janis Joplin. Dziękujemy też za Waszą obecność na licznych koncertach i festiwalach.

***

Natalia NATU Przybysz – projekt: „KOZMIC BLUES”

Przypominamy projekt Natalii Przybysz „Kozmic Blues” powstał z okazji 50-lecia debiutu artystycznego JANIS JOPLIN.

Po ogromnym zainteresowaniu mediów i publiczności zgromadzonej na koncertach została wydana z tej okazji płyta Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplina (czerwiec 2013), która jednocześnie jest najnowszą płytą Natalii. Wydawca: Warner Music Poland.
Przedsięwzięcie zostało uznane i niesamowicie odebrane przez publiczność i recenzentów na letnich festiwalach, m.in.: Woodstock 2012 (premiera projektu), Męskie Granie 2012, 2013, Top Trendy, Opole, jak również na odbywających się dotychczas trasach koncertowych. Miłe słowa, uznanie, i wielka frekwencja podczas koncertów zarówno fanów Natalii Przybysz jak i miłośników utworów Janis Joplin pozwalają nam się cieszyć z tak doskonałego odbioru projektu jak i z tego, że duch Janis Joplin i pamięć o artystce wciąż są aktualne.
Wg redaktorów Jazzsoul przedpremierowa trasa koncertowa „Kozmic Blues” była jednym z najważniejszych wydarzeń w 2012 r.

NATU – „KOZMIC BLUES”
projekt z okazji 50- lecia debiutu artystycznego JANIS JOPLIN

skład zespołu:
NATALIA PRZYBYSZ – Wokal
JUREK ZAGÓRSKI – Gitara
HUBERT ZEMLER – Perkusja
FILIP JURCZYSZYN– Bas
MARIUSZ OBIJALSKI – Instr Klawiszowe
MARCIN GAŃKO – Saksofon
RAFAŁ GAŃKO – Trąbka
TOMASZ DWORAKOWSKI – Puzon

O projekcie:

“Teraz rozumiem, dlaczego wokaliści tak rzadko sięgają po repertuar Janis. Każda jedna piosenka jest jak wyprawa w Himalaje. Trzeba się dobrze przygotować a zwłaszcza nauczyć oddychać tą nową dla mnie gęstością powietrza. Traktuję ten projekt, jako wyzwanie i eksperyment, który ma mnie otworzyć na nowe nieeksplorowane wcześniej przeze mnie obszary. Kozmic Blues to tytuł jednej z piosenek Janis. O miłości, o wolności i mocy, jaką ma chwila tu i teraz. O tym, że wszystko się zmienia, ale uczucia pozostają takie same na zawsze. Blues to muzyka, która jest pomostem pomiędzy niedolą – smutkiem a drugą stroną, czyli szczęściem. Blues jest siłą, jaką czujemy dźwigając się i odbijając od dna. Wierzę, że wciąż wielu z nas to hipisi. Myślę, że ten projekt to dobre lekarstwo na dzisiejsze kryzysowe czasy. Potrzebujemy czegoś mocnego i prawdziwego, czegoś, co już raz wywołało rewolucję.”
/Natalia Przybysz

W programie obok hitów psychodelicznego rocka takich jak „PIECE OF MY HEART”, „TRY”, „ME AND BOBBY McGEE”, znajdziemy również subiektywną mieszankę utworów z repertuaru amerykańskiej legendy, które szczególnie pokochała Natu. Między innymi tytułowy „Kozmic Blues”, jak i „One night stand”, „Tell Mamma”, „Last time”, Maybe”, „Move Over”, „Half Moon”.