Sprawdźcie maile!

Pytanie: Ile płyt wydała Dianne Reeves?
Odpowiedź: 20

Zapoznaj się z regulaminem konkursu.

diane reeves beauttiful life

Na najnowszym albumie jednej z czołowych wokalistek jazzowych – Dianne Reeves znaleźć można elementy R&B, muzyki latynoskiej oraz popu.

„Beautiful Life” to zbiór dwunastu piosenek, wśród których znajdują się covery takich utworów, jak Waiting In Vain Boba Marleya, Dream Fleetwood Mac, I Want You Marvina Gaye czy 32 Flavors Ani DiFranco. Pozostałe piosenki obejmują szerokie spektrum stylistyczne od jazzu do soulu. Na płycie znajdują się też dwa nowe utwory: Cold i Satiated. Na płycie pojawia się także wielu znanych artystów: Esperanza Spalding i Richard Bona (basiści), Gregory Porter i Lalah Hathaway (wokal), Robert Glasper i Gerald Clayton (pianiści) oraz kuzyn artystki i jej wieloletni współpracownik, George Duke.

Dianne Reeves, czterokrotna laureatka nagród Grammy, współpracowała dotąd m.in. z Lincoln Center Jazz Orchestra i Wyntonem Marsalisem, który powiedział o niej: „Posiada jeden z najmocniejszych głosów wszechczasów”. Reeves nagrywała także z Chicago Symphony Orchestra pod dyrekcją Daniela Barenboima, występowała też jako solistka z Filharmonikami Berlińskimi pod batutą Sir Simone’a Rattle’a. Co więcej, była też pierwszym dyrektorem kreatywnym ds. jazzu w Los Angeles Philharmonic i pierwszą wokalistką, która kiedykolwiek wystąpiła w słynnej Walt Disney Concert Hall.

Reeves pojawiła się w filmie Good Night and Good Luck George’a Clooneya, wykonując wszystkie piosenki ze ścieżki dźwiękowej do tego filmu. Ostatnio Reeves odbyła trasę koncertową z programem Sing the Truth, muzycznej podróży po świecie Niny Simone, w którym wystąpiły także Liz Wright i Angelique Kidjo.