Koncepcja, na której oparte jest funkcjonowanie zespołu muzycznego KAPACITRON, opiewa na trzy punkty:

1) graja tylko jeden koncert w roku i tylko w Warszawie
2) każdy koncert bazuje na innym materiale dźwiękowym i innej estetyce
3) punkty 1 i 2 mogą zostać anulowane, jak im się zechce

W roku 2013 minęło okrągłe 10 lat od chwili, kiedy wybitny kontrabasista Wojciech Traczyk postanowił założyć własną orkiestrę. Nie założył jej do dzisiaj. Dla uczczenia tego faktu muzycy wykonają partyturę jego najnowszej kompozycji – Oraz dlatego, że jest piękna. Serdecznie zapraszamy 16 grudnia do Pardon, To Tu.

  • Jerzy Rogiewicz – perkusja
  • Kamil Szuszkiewicz – trąbka
  • Wojtek Traczyk – kontrabas
  • Hubert Zemler – perkusja

Kapacitron

Jerzy Rogiewicz – urodzony w Bydgoszczy kompozytor, perkusista i pianista, absolwent kompozycji na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od kilku lat współtworzy niezależną scenę muzyki warszawskiej skupioną wokół wydawnictwa Lado ABC. Znany przede wszystkim jako perkusista Levity oraz zespołów Marcina Maseckiego (Profesjonalizm, Polonezy, I edycja WOR-u).

Nagrywał i występował z takimi artystami jak Toshinori Kondo, Kazuhisa Uchihashi, Joanna Halszka Sokołowska, DJ Lenar, Tomasz Duda, Paweł Szamburski i Janusz Muniak. Specjalizuje się w szeroko pojętej muzyce improwizowanej, choć równie chętnie gra i pisze piosenki.

Kamil Szuszkiewicz – Absolwent Wydziału Jazzu PSM im. F. Chopina w Warszawie. Związany z warszawską sceną muzyki niezależnej, cenioną za wielogatunkowość i brak ortodoksji.

Na swojej drodze twórczej miał szczęście spotkać tak wyjątkowe postaci jak Jan Jelinek, Marcin Masecki, Władysław Jagiełło, Tadeusz Sudnik, Ziv Ravitz, Adama Kamissoko, Fred Frith, Ray Dickaty, Arturas Bumsteinas, Wojtek Traczyk, Sobura, Piotr Bejnar, Piotr Pawlak, Wolfram, Macio Moretti, Piotr Zabrodzki, Hubert Zemler, Jaime Harding, Coldair, Baaba, Janek i jego Combo i wiele innych.

Członek cenionego zespołu Profesjonalizm i niszowego zespołu Kapacitron.
Jego wydana w 2011 autorska płyta „Prolegomena” spotkała się z ciepłym przyjęciem. Aktualnie pracuje nad drugą.

Wojtek Traczyk – jest kontrabasistą, basistą, kompozytorem i improwizatorem od lat eksplorującym różne muzyczne style, poszerzając tym samym horyzonty, wzbogacając i stale przedefiniowując swój język muzyczny i zwiększając skalę i zakres doznań. Kształcił się w PSM im. F.Chopina w Warszawie, na Wydziale Jazzu w AM im. K.Szymanowskiego w Katowicach, na Wydziale Matematyki UW i w zespołach starszych/mądrzejszych/lepszych.

100 lat temu był laureatem różnych konkursów jazzowych, takich jak na przykład Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach, grając tam z różnymi zespołami.

Współpracował z różnymi artystami i zespołami, między innymi z: Władysławem Jagiełło, Jimem Bakerem, Aramem Sheltonem, Maria Peszek, Gaba Kulka, Sufity, Neurasja, Tworzywem Sztucznym, Muzykoterapia, The Light, Kamil Szuszkiewicz Band, Młynarski Plays Młynarski, Kari Amirian, Natu, Wacław Zimpel, Janusz Smyk, Kapacitron.

Ostatnio, zainspirowany bardzo ciekawą preparacją kontrabasu, której autorem jest Huba Połoniewicz, oraz otwierającą oczy choć momentami nieco niebezpieczną podróżą.

Hubert Zemler  warszawski perkusista o akademickim wykształceniu, doskonale czujący się w świecie muzyki improwizowanej. Jego wielokierunkowe zainteresowania muzyczne pozwalają mu zarówno na występy na perkusji solo jaki i kooperację z artystami z bardzo wielu kręgów muzycznych.

Współpracuje miedzy innymi z Piotrem Kurkiem w projekcie “Piętnastka”, Duetem Sza/Za i współtworzy trio Horny Trees. Ponad to koncertuje i nagrywa z zespołami Babadag, Frozen Bird, Neurasja, incarnations, Natu, The Saintbox.