Już 20 grudnia o godzinie 20:00 w CafeArt u Muzyk’uff odbędzie się wyjątkowy koncert w refleksyjnej, przedświątecznej atmosferze. Prosto z Danii do Gdyni przybędzie Trio Sphere, z subtelnymi wokalami Ani Rybackiej, zawadiacką gitarą Marka Kądzieli i pełnym niespodzianek klarnetem Jakuba Dybżyńskiego. Oryginalna muzyka Trio, będąca mieszanką współczesnego jazzu z elematami klasyki i folku, ma na celu wprowadzenie słuchacza w poczucie przyziemności i intymnego dialogu, jednocześnie zadziwiając pięknem estetyki i pięknem niedoskonałości.

Trzy instrumenty – klarnet, wokal i gitara – tworzą razem nietypowe brzmienie, w którym słychać zarówno skandynawską otwartość względem eksperymentu, jak i polską piękną tradycję. Dodatkowo kobiecy głos deklamuje specjalnie wybrane teksty Wisławy Szymborskiej, dopełniając doświadczenie koncertu bliską muzyką słowa. To wyjątkowa okazja, żeby usłyszeć Trio Sphere wykonujące materiał, który ukaże się na płycie w 2014 roku!

Sphere U Muzyk'uff

O członkach zespołu:

Ania Rybacka – wokalistka, psycholog, trener wokalny, studentka kompozycji na Carl Nielsen Academy of Music. Laureatka międzynarodowych konkursów jazzowych, min. Lady Summertime (Finlandia, 2009), Nardis Jazz Vokal Yarismasi (Turcja 2009), Voicingers (2009), czy Jazz Krokus Festiwal (2008, Polska). Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Karen & Arthur Feldthusen Foundation. W ostatnich latach występowała min. z Danish Radio Big Band, Chórami Cantilena i Fynsk Fuga, Orkiestrą Symfoniczną Odense, zespołami Blueberry i Ania Rybacka Quintet.

Marek Kądziela – gitarzysta jazzowy, kompozytor, założyciel szkoły Marka Kądzieli w Łodzi. Absolwent Carl Nielsen Academy of Music Odense w Danii. Zwycięzca licznych konkursów, między innymi Nocy Blusowej w Rawie Mazowieckiej w 2000 r., czy konkursu gitarzystów jazzowych Guitar City w 2007 r. Uhonorowany nagrodą dla największej osobowości muzycznej „Bielskiej Zadymki Jazzowej”, a także szwajcarsko-duńskim stypendium „Foundation Idella”. Współzałożyciel i kompozytor muzyki „International Jazz Quintet” „Off-Quar-Tet” zespołu „Hunger Pangs” oraz „Kran”.

Jakub Dybżyński – klarnecista i kompozytor; absolwent Wydziału Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, oraz Carl Nielsen Academy of Music w Danii. Uczestnik wielu jazzowych warsztatów w Polsce jak i za granicą pod kierunkiem takich muzykow jak Brad Mehldau, Jeff Ballard, Rudi Mahall czy Tony Mallaby. Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych i performance, m.in. dla Akademii Teatralnej w Warszawie i Szkoły Filmowej im. Machulskich. Zalozyciel „Ephemeric Quintet”.