Już 27 grudnia, o godz. 20:30 w Archikatedrze Św. Jana Chrzciciela (ul. Świętojańska 8) odbędzie się Koncert Świąteczny organizowany przez Stołeczną Estradę. Mają one wieloletnią tradycję. W ramach projektu ze specjalnymi świątecznymi programami wystąpili dotychczas w Warszawie: Angelique Kidjo, Dee Dee Bridgewater, Take 6, The Golden Gospel Singers, Barbara Hendricks, The Hilliard Ensamble oraz Chick Corea. Od sześciu lat koncerty odbywają się w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie, która ze względu na swoją historią i wspaniałą lokalizację w centrum świątecznie iluminowanej Starówki, jest niewątpliwie wspaniałym miejscem na takie wydarzenia.

W tym roku wystąpi New York Voices, w składzie: Darmon Meader, Kim Nazarian, Peter Eldridge oraz Lauren Kinhan. Jest to kwartet jazzowy zaliczany do elity wokalnej światowego jazzu. Zdobywcy prestiżowej Grammy Award obchodzą w tym roku 25 lecie swojej pracy twórczej. Koncert Świąteczny w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie będzie uroczystym zakończeniem tego jubileuszu.

Grupa zasłynęła z wyjątkowego brzmienia i natchnionych aranżacji. Ich dojrzałość muzyczna sprawia, że potrafią bardzo płynne przejść od wykonań orkiestrowych do bardziej intymnego klimatu kameralnych śpiewów a cappella. Głęboko zakorzenieni w jazzie, muzyce brazylijskiej, R&B, muzyce klasycznej i popowej, łączą w swojej twórczości tradycyjną wrażliwość z często zaskakującymi rozwiązaniami muzycznymi. Potrafią w umiejętny sposób nadać współczesną jakość klasycznemu materiałowi, nie tracąc przy tym jego esencji. Ich czterogłosowe harmonie są tak perfekcyjne, że czasem ciężko odróżnić, gdzie się kończy jeden głos, a gdzie zaczyna drugi. To do nich zwracają się mistrzowie aranżu i najwięksi dyrygenci, tacy jak Don Sebesky, Michael Abene, Keith Lockhart, czy Rob Fisher – którzy znają i podziwiają złożoność ich twórczości.

Rok, w którym świętują swoją 25. rocznicę, New York Voices zamykają długo oczekiwanym świątecznym albumem „Let it snow”, który prezentuje tradycyjne świąteczne klasyki i kolędy, a także świeckie przeboje, łącząc je z wyrafinowanymi elementami jazzu i swingu.

Podczas Koncertu Świątecznego w Warszawie usłyszymy m.in.: „Let It Snow”, „Have Yourself a Merry Little Christmas”, „Silent Night”, „O, little town of Bethlehem”. Produkcji płyty podjął się Elliot Scheiner (producent big-bandowego albumu New York Voices, Sing! Sing! Sing!).

Bilety w cenie 50 zł w sprzedaży: www.eBilet.pl i w salonach sprzedaży Empik, Archikatedra św. Jana Chrzciciela, ul. Świętojańska 8 (u Braci SJ), pon.i czw. w godz. 9.00-14.00, śr. i sob.14.00-18.30) oraz w Stołecznej Estradzie, ul. Marszałkowska 77/79, pon.-pt. w godz. 8.00-16.00