Sprawdźcie maile!

Pytanie: W którym roku Woodkid wystąpił w Polsce po raz pierwszy?
Odpowiedź: 2012 rok.

woodkid koncert plakat

support | BLACK ATLASS / ca

Największe odkrycie francuskiej sceny muzycznej! Niezwykły głos i widowisko, wyreżyserowane przez twórcę porywających wideoklipów, po raz pierwszy w Polsce z sekstetem smyczkowym!

Woodkid to niezwykły wokalista, producent, performer i reżyser, szerzej znany jest jako utalentowany twórca teledysków m.in. Lany Del Rey, Rihanny, Moby’ego czy Katy Perry. Zadebiutował w marcu 2011 roku utworem Iron, do który sam stworzył porywający klip. Niezwykle malarski obraz w ciągu kilku miesięcy pobił rekordy popularności na Youtube, ponad 20 mln odsłon! Piosenka została wybrana za motyw przewodni traileru gry Assassin’s Creed: Revelations, zaś zainspirowany jej tekstem, francuski Dior nazwał swoją kolekcję A Soldier On My Own! W październiku wspólnie z Laną Del Rey, Woodkid zaprezentował Iron na żywo. Rok 2012 rozpoczął od prywatnego paryskiego show prosto z Wieży Eiffla, nadawanego na żywo na cały świat za pośrednictwem amerykańskiej platformy Noisey.com. W maju 2012 roku miała miejsce premiera drugiej EP-ki, Run Boy Run razem z teledyskiem do tytułowej piosenki, która była również sequelem utworu Iron. Debiutancki album The Golden Age ukazał się w marcu tego roku, przynosząc kolejny singiel I Love You. W kwietniu rozpoczęło się światowe tournee The Golden Age Tour, obejmujące kilkadziesiąt największych festiwali.

W maju swoje niezwykłe widowisko zaprezentował w Warszawie podczas FreeFormFestival! W grudniu powraca do Polski na jeden jedyny występ, szykując niespodziankę swoim fanom. Próbkę można zobaczyć na filmie zarejestrowany jesienią ubiegłego roku w paryskim Le Grand Rex.