Yogo Jankowska, a właściwie Agnieszka Edyta Jankowska. Urodzona 7 grudnia 1989 roku w Łodzi. Polska wokalista, kompozytorka i songwriterka.

W wieku czternastu lat rozpoczęła naukę gry na pianinie w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi. Podczas przygotowań do końcoworocznego wstępu prowadzący ją nauczyciel, Dariusz Proszak, dostrzegł jej talent wokalny. Od tego momentu przez kilka kolejnych lat była liderką zespołu ORFFA zdobywając z nim liczne wyróżnienia oraz nagrody w konkursach o zasięgu wojewódzkim. W tym samym okresie była także solistką Chóru I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Łodzi. Kilkukrotnie została także nagrodzona w konkursach poezji śpiewanej. Rok 2008 przyniósł znaczące zmiany.

Yogo wstąpiła w szeregi amatorskiej grupy teatralnej VERDE działającej pod patronatem Teatru Muzycznego w Łodzi. Wraz z formacją miała okazję występować w repertuarze kabaretowym oraz musicalowym. W musicalu Mistrz i Małgorzata (J. Krzewiński/B. Krajewska) wystawianym na deskach Teatru V6 grała rolę Friedy. W 2010 roku została finalistką XIX Turnieju Poezji Śpiewanej 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Nieustannie też rozwija swój warsztat wokalny przy wykorzystaniu metody SLS.

Obecnie Yogo pracuje nad materiałem na swój debiutancki album. W swojej muzyce łączy wpływy soulu, r&b oraz muzyki elektronicznej.