Tori Amos jedna z najbardziej utalentowanych i szanowanych artystek, kompozytorek i wokalistek z ostatnich 20 lat , ogłosiła wydanie nowego albumu – “Unrepentant Geraldines”, na wiosnę 2014 roku.

Nowy albym wspierać będzie rozległa światowa trasa koncertowa rozpoczynająca się 7 maja 2014 roku w Dublinie. W ramach europejskiej trasy do Polski artystka zawita 12 czerwca do Sali Kongresowej w Warszawie.

Unrepentant Geraldines to powrót do rdzennej tożsamości artystki, twórczości współczesnej z elementami wykwintnych klasycznych projektów inspirowanych muzyką Tori Amos z ostatnich 4 lat. Z pewnością poczujemy sezonowość Midwinter Graces z nurtem klasycznego Night of Hunters, oraz aromat Gold Dust.

W ubiegłym miesiącu Tori Amos rozpoczęła także prace nad swoim najbardziej ambitnym projektem jako kompozytor musicalu The Light Princess razem z Samuelem Adamsonem. “The Light of Princes” został nominowany na UK Evening Standard Drama Awards do nagrody Best Musical.

“Unrepentant Geraldines” jest dalszym krokiem w artystycznej ewolucji jednej z najbardziej znanych i wpływowych artystów swojego pokolenia jest powrótem do inspirującej i osobistej muzyki z czego Tori Amos znana jest na całym świecie.

Tori Amos sprzedała ponad 12 milionów płyt, zagrał ponad tysiąc koncertów i zdobyła wiele nagród . Od wydania debiutanckiego albumu Little Earthquakes 20 lat temu w 1992 roku, gdy rozpoczęła swój wyjątkowy styl pisania piosenek, Amos kontynuuje twórczość na najwyższym poziomie, zbierając nowych fanów swoim przesłaniem, czułością, adoruje sarkastyczną asertywnością, i oczywiście zawsze towarzyszy jej zupełnie niezrównana muzyka wykorzystywana w powieściach i filmach na całym świecie.

Tori Amos jest także znana z akcji pomocy humanitarnej – jest współzałożycielem fundacji RAINN (Rape, Abuse, and Incest National Network), która w Stanach jest największą organizacją do walki z przestępczością seksualną.

Bilety można nabyć na stronie www.livenation.pl. Ceny: 78 zł – 278 zł.