Jeden z najwybitniejszych polskich zespołów jazzowych młodego pokolenia RGG Trio oraz nazywany spadkobiercą Oscara Petersona holenderski pianista Peter Beets. 1 grudnia „Jazz Juniors” rozpoczyna serię koncertów gwiazd w cieszącym się niebywałym powodzeniem klubie Forum Przestrzenie (ul. Marii Konopnickiej 28).

Jazzowy wieczór rozpocznie RGG Trio. Zespół debiutował w 2001 roku, zdobywając główną nagrodę Bielskiej Zadymki Jazzowej. Po sukcesach w Polsce zawojował także Europę, kiedy podczas Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego w Getxo trzej młodzi muzycy zajęli II miejsce konkursu i otrzymali Nagrodę Publiczności. Po 12 latach istnienia miejsce pianisty Przemysława Raminiaka zajął Łukasz Ojdana, młody utalentowany pianista, który – jak podkreślają krytycy – tchnął wiatr w żagle zespołu. Dziś zespół występuje w składzie: Łukasz Ojdana – fortepian, Maciej Garbowski – kontrabas, Krzysztof Gradziuk – perkusja i wciąż podbija serca publiczności w Polsce, Europie i na świecie. Nie inaczej będzie zapewne podczas tego koncertu. Na „Jazz Juniors” RGG Trio przywozi bowiem swój kapitalny, choć subtelny i piękny projekt „Szymanowski”, poświęcony i inspirowany twórczością tego wspaniałego kompozytora polskiego.

Chwilę później na tej samej scenie wystąpi jeden z jurorów konkursu – holenderski pianista Peter Beets. Uważany za spadkobiercę Oscara Petersona i jednego z najlepszych pianistów jazzowych w Europie artysta ma na swoim koncie nie tylko występy podczas najważniejszych festiwali jazzowych, ale również w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata, na czele z Carnegie Hall, Royal Albert Hall, Lincoln Center i Concertgebouw. Występował u boku takich gwiazd jak Wynton Marsalis, Dee Dee Bridgewater, Roy Hargrove, Elvin Jones, Chris Potter, a także w duecie z Chickiem Coreą. Dziś na swym koncie ma 12 autorskich albumów. Jeden z nich poświęcił największemu polskiemu romantykowi fortepianu – Fryderykowi Chopinowi. I to właśnie projekt „Chopin meets the blues” Peter Beets zaprezentuje na festiwalowej scenie. Pianiście towarzyszyć będą: Frans van Geest – kontrabas i Martijn Vink – perkusja.

Oba koncerty odbędą się w klubie Forum Przestrzenie (ul. Marii Konopnickiej 28). Początek o godz. 19.30.

Bilety: CK Rotunda, Forum Przestrzenie oraz TicketPro.