17 listopada 2013 roku, w Teatrze Syrena odbędzie się koncert Anny Serafińskiej, inaugurujący 55. Festiwal Jazz Jamboree! Podczas występu wokalistka zaprezentuje najnowszy materiał, który na początku września 2013 ukazał się na płycie „ANNA SERAFIŃSKA GROOVE MACHINE”. Album wydany nakładem Polskiego Radia zawiera zapis koncertu w radiowej Trójce z 7 kwietnia 2013. Repertuar zarejestrowany na albumie to w większości premierowe utwory autorstwa Anny Serafińskiej, ich stylistykę sama wokalistka opisuje jako vocal fusion.

Na scenie Teatru Syrena tą wybuchową mieszankę nowoczesnego jazzu zaprezentuje zespół Anna Serafińska Groove Machine w składzie: Rafał Stępień – instrumenty klawiszowe, programowanie; Michał Barański – gitara basowa; Andrzej Gondek – gitara; Cezary Konrad – perkusja; Ola Nowak, Anna Szafraniec – chórki.

Anna Serafińska jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach; w styczniu 2004 jako pierwsza w Polsce obroniła tytuł doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego; od października 2012 prodziekan na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie.

Obecna na polskiej scenie jazzowej od ponad 15. lat, w swym dorobku ma pięć płyt solowych “NIEOBECNI” 1997 Polygram Polska, “MELODIES” 1999 Sony Music Polska, „CIEPŁO ZIMNO” 2004 Polskie Radio/Zair, „GADU GADU” 2006 EMI Music Poland, Edycja Specjalna płyty w 2012 EMI Music Poland, „ANNA SERAFIŃSKA GROOVE MACHINE” 2013 Polskie Radio.

Od 2008 roku występuje w popularnym spektaklu teatralnym „Śpiewając Jazz” ze swoją babcią, legendą swingu Carmen Moreno i Maciejem Zakościelnym – zapis ścieżki dźwiękowej „Śpiewając Jazz” ukazał się na CD w 2011 roku.

Wokalistka jest laureatką licznych nagród, wyróżnień i stypendiów – między innymi I nagrody oraz Nagrody Publiczności na prestiżowym, międzynarodowym konkursie dla wokalistów jazzowych w ramach Montreux Jazz Festiwal (2004).

Doświadczenie sceniczne Anny Serafińskiej to udział w licznych koncertach – od występów klubowych, po renomowane festiwale w Polsce i za granicą. Kraje, w których wokalistka koncertowała to między innymi: Litwa, Włochy, Malta, Niemcy, Holandia, Francja, Szwajcaria, Chiny, Egipt, Chorwacja, Rumunia, Luxemburg, Ukraina, Anglia, Finlandia, Szwecja, Turcja, USA i Meksyk.