Dzisiaj w warszawskim klubie Absurd 228 będziemy mogli udać się na wyjątkowe spotkanie, którego bohaterem będzie Indonezyjczyk Tomi Simatupang (gitara, wokal) z polskimi muzykami: Maciejem Kleszczewskim (flet), Mateuszem Franczakiem (saksofon), Maciejem Szczepańskim (gitara basowa) i Bartoszem Nazarukiem (perkusja). Wspólnie prezentują kompozycje Tomiego, czerpiące z rocka, jazzu i muzyki jawajskiej.

simatupang_plakat

Tomi Simatupang – urodzony na Jawie, a mieszkający obecnie w Berlinie kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista Tomi Simatupang swobodnie porusza się po takich gatunkach jak jazz, punk, i rock, płynnie mieszając je z tradycyjną muzyką jawajską. Wirtuozeria gry na gitarze, niezwykłe umiejętności wokalne oraz wyjątkowa charyzma sprawiają, że podczas każdego występu Tomi Simatupang zawsze dosłownie oczarowuje słuchaczy.

Brał udział w warsztatach prowadzonych m.in. przez Jamesa Moodiego, Johna Scofielda i Douglasa Sidesa. Zainteresowanie własnymi korzeniami zaowocowało studiami muzyki Gamelan pod okiem wybitnego przedstawiciela tego gatunku Paula Gutama Soegijo oraz studiami kompozycji elektronicznej i mikrotonowej na Universität Der Künste – Berlin.