Tegoroczna edycja gali MTV odbyła się w Amsterdamie. Najszerzej komentowaną sprawą – jak to bywa przy okazji tego typu gali – są skandale. Sądzimy, że można było przewidzieć kto pójdzie tą drogą, więc nie będziemy brać w tym udziału.:) Skupimy się natomiast na samym rozdaniu nagród oraz występach.

Poniżej prezentujemy listę zwycięzców z najważniejszych kategorii:

Najlepsza piosenka:  Bruno Mars – Locked Out of Heaven”
Najlepszy wykonawca pop:  One Direction
Wokalistka roku:  Katy Perry
Wokalista roku:  Justin Bieber
Najlepszy występ na żywo:  Beyoncé
Debiut roku:  Macklemore & Ryan Lewis
Najlepszy wykonawca rockowy:  Green Day
Najlepszy wykonawca alternatywny:  30 Seconds To Mars
Najlepszy wykonawca hip-hopowy:  Eminem
Najlepszy artysta – muzyka elektroniczna:  Avicii
Najlepszy image:  Harry Styles
Najlepszy wykonawca MTV World Stage:  Linkin Park  (WS Mexico 2012, wyemitowany 26 października)
Najlepszy wykonawca MTV Push:  Austin Mahone (kwiecień 2013)
Artysta międzynarodowy:  Chris Lee
Artysta z największą ilością fanów:  Tokio Hotel
Teledysk roku:  Miley Cyrus – „Wrecking Ball”
Najlepszy polski artysta:  Bednarek

Największym przegranym imprezy jest Justin Timberlake. Nominowany był aż w 4 kategoriach (Wokalista roku, Najlepszy występ na żywo, Najlepszy image oraz Teledysk roku) i niestety, ale golę opuścił bez statuetki. Nie do końca się z tym zgadzamy, ale fakt jest taki, że imprezy MTV są organizowane i podporządkowane pod młodego widza skierowanego na kulturę popularną i komercyjną. Nie dziwi więc fakt, że, np. w kategorii Wokalista roku statuetkę zgarnia Justin… (czy wy też wstrzymaliście w tym momencie oddech w trakcie rozdania?) Bieber, a obok niego w gronie zwycięzców z innych kategorii możemy znaleźć Tokio Hotel czy One Direction.

Zaskoczeniem może być także zwycięstwo Katy Perry w kategorii Wokalistyki roku. Konkurencja była mocna – Lady Gaga, która rusza na podbój list z nowym albumem oraz Miley Cyrus, która nie omija złej sławy, ale jednak sławy. Faktem jednak jest, ze Perry mocno zakorzeniła się na listach hitem „Roar”, który pochodzi z jej najnowszego albumu „PRISM” wydanego w tym roku.

Bardzo nas ucieszyło i jednocześnie nie zdziwiło zwycięstwo Beyoncé jako najlepszej w występach live. Sami mieliśmy okazję w tym roku sprawdzić czy naprawdę jest tak dobra, jak mówią i… ooo tak, zdecydowanie TAK!

Wyjątkowo mocno kciuki trzymaliśmy przy okazji kategorii MTV World Stage, gdzie nominowaną była Alicia Keys. Ostatecznie nagrodę odebrał zespół Linkin Park.

Kolejna gala MTV za nami. Raczej niczym nie zaskoczyła i nie wniosła zbyt wiele nowego.
Poniżej prezentujemy Wam występy wieczoru.

Główną część gali rozpoczął występ Miley Cyrus i Robina Thicke’a. W późniejszym czasie na scenie pojawił się Bruno Mars:

Eminem (jego występ poprzedził krótki dokument ukazujący rozwój jego kariery, a następnie – sam raper zaprezentował najnowszy singiel „Berzerk” oraz „Rap God”):

Robin Thicke & Iggy Azalea: