W najbliższych dniach Maciej Fortuna wystąpi ze swoimi jazzowymi formacjami na festiwalach w Budapeszcie i w Paryżu oraz z Amerykanami w Nowym Jorku na Brooklynie.

7 listopada w Budapest Music Center zagra Trio Fortuny na pierwszym po latach festiwalu jazzu polskiego w stolicy Węgier: Polish Jazz For Budapeszt 2013.

Trio Macieja Fortuny zagra w składzie: Maciej Fortuna – trąbka, Piotr Lemańczyk – kontrabas, Krzysztof Gradziuk -perkusja. Warto wspomnieć, że zespół zaprezentuje program z płyty „AT HOME”, trzeciego albumu tej formacji (premiera w czerwcu 2013 w Lesznie Wlkp).

Natomiast 8 listopada w Goethe-Institut w Paryżu, w ramach Festival Jazzycolors 2013 odbędzie się koncert i zarazem premiera płyty „ JAZZ FROM POLAND” formacji Fortuna Acoustic Quartet.

Kwartet występuje z programem, na który składają się utwory zapomnianych lub nie dość docenionych polskich kompozytorów jazzowych – od lat pięćdziesiątych począwszy, a skończywszy na utworach najnowszych. Wszyscy znają Komedę, wszyscy Komedę grają. Czy jest coś poza Komedą? Muzycy udowadniają, że jest.

Skład kwartetu tworzą:
Maciej Fortuna – trąbka
Krzysztof Dys – fortepian 
Jakub Mielcarek – kontrabas 
Przemysław Jarosz – perkusja

18 listopada Fortuna Acoustic Quartet zagra w Poznaniu, w Scenie na Piętrze Estrady Poznańskiej.

I wreszcie na 14 listopada zaplanowano koncert Mack Goldsbury Band z udziałem Macieja Fortuny w The Firehouse Space w Nowym Jorku, Brooklyn.

Wystąpią:
Maciej Fortuna – trumpet
Mack Goldsbury – tenor saxophone
Mark Minchello – hammond organ
Lou Grassi – drums.