Sprawdźcie maile.

Pytanie: Ile solowych płyt nagrała Stacey?
Odpowiedź: 10

stacey kent The Changing Lights cover

Nominowana do nagrody Grammy wokalistka Stacey Kent oraz wytwórnia Parlophone Label Group France (wcześniej EMI Music France) z dumą ogłaszają premierę nowego albumu Stacey zatytułowanego „The Changing Lights”, która odbędzie się 16 września 2013 r. Najnowsza płyta artystki stanowi odzwierciedlenie jej niesłabnącej fascynacji muzyką brazylijską.

Premierze nowego albumu towarzyszyć będzie światowa trasa koncertowa, w ramach której piosenkarka wystąpi w wielu prestiżowych miejscach, m.in. w Ronnie Scott’s Club w Londynie (30 września – 4 października), L’Olympia w Paryżu (15 listopada) czy Birdland w Nowym Jorku (3-8 grudnia). Najnowsze wydawnictwo amerykanki zawierać będzie zarówno kompozycje autorskie, jak i covery klasycznych utworów gwiazd muzyki brazylijskiej takich, jak Tôm Jobim, Dori Caymmi, Marcos Valle czy Roberto Menescal, którego usłyszeć można w dwóch piosenkach na najnowszej płycie Stacey (w tym w jego własnej kompozycji „O Barquinho”). Artystka wystąpi też na dwóch koncertach w Polsce.

Płyty Stacey Kent, która z wytwórnią Blue Note/EMI France – obecnie funkcjonującą pod nazwą Parlophone Music France – współpracuje od 2007 roku, dotychczas sprzedały się na całym świecie w nakładzie przekraczającym pół miliona egzemplarzy. Wśród tych albumów znajduje się nominowana do nagrody Grammy i ciesząca się statusem platynowej płyta „Breakfast on the Morning Tram”, a także wydawnictwa „Raconte-Moi” i „Dreamer in Concert”.

Tracklista:
1. This Happy Madness
2. The Summer We Crossed Europe In The Rain
3. One Note Samba
4. Mais Uma Vez
5. Waiter, Oh Waiter
6. O Barquinho
7. The Changing Lights
8. How Insenstive
9. O Bêbado e a Equilibrista/Smile
10. Like A Lover
11. The Face I Love
12. A Tarde
13. Chanson Légère

Bonus tracks
14. Le premier bonheur du jour (iTunes worldwide bonus)
15. Meditation (Japan bonus)