Finałowy koncert festiwalu poświęcony był pamięci Jaremy Klicha, zmarłego w tym roku wrocławskiego gitarzysty. W programie wieczoru znalazły się występy najbardziej znanych polskich jazzmanów – artystów, których Jarema szczególnie cenił i podziwiał, zarówno jako muzyk, jak i meloman – wielbiciel dobrego jazzu. Zagrali dla niego: Marek Napiórkowski Trio, KonKubiNap, Wojtek Pilichowski Band, Leszek Zaleski Quartet oraz kwartet Artura Lesickiego z gościnnym udziałem Krzysztofa Kiljańskiego.

[nggallery id=250]

Wojtek Pilichowski jest najlepszym polskim basistą, co aż siedmiokrotnie potwierdzili czytelnicy magazynu „Gitara i Bas”, przyznając mu ten tytuł. Wojtek Pilichowski Band to jeden z wielu jego muzycznych projektów, jednak z pewnością najbardziej rozpoznawalny. Współtworzy go ze zdolnymi młodymi muzykami, z którymi realizuje własne muzyczne pomysły i koncertuje w kraju oraz za granicą. W 2011 roku zespół wydał koncertowy album zawierający głównie utwory z ostatniej studyjnej płyty „Fair of Noise”. Niezależnie od swoich autorskich i solowych projektów Wojtek Pilichowski często współpracuje z najbardziej znanymi postaciami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Jan Borysewicz, Natalia Kukulska, Kasia Kowalska, Zbigniew Hołdys, Grażyna Łobaszewska, Piotr Baron czy Krzysztof Ścierański.

Marek Napiórkowski jako gitarzysta i kompozytor może się pochwalić współpracą z najlepszymi muzykami oraz udziałem w nagraniu ponad 100 płyt. Grywał między innymi z Richardem Boną, Marcusem Millerem, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Krzysztofem Ścierańskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim czy Anną Marią Jopek, z którą nagrał dwie płyty („Upojenie”, „ID”). Marek Napiórkowski Trio KonKubiNap jest jego autorskim projektem, który współtworzy z Robertem Kubiszynem (bas, kontrabas) oraz Cezarym Konradem (perkusja). Ich muzyka to mieszanka improwizacji, ekspresyjnych partii solowych oraz lirycznych ballad. W 2011 roku trio wydało swoją pierwszą płytę zatytułowaną „KonKubiNap”.

Leszek Zaleski Quartet to nowy projekt tworzony przez absolwentów wrocławskiej Akademii Muzycznej. W jego składzie występują: Leszek Zaleski (gitara), Dawid Troczewski (fortepian/klawisze), Piotr Sypień (kontrabas) i Michał Polak (perkusja). Muzyka zespołu to nastrojowa mieszanka jazzu oraz smooth jazzu, z bogatymi solówkami gitary oraz wyrazistą sekcją rytmiczną. Kompozytorem większości utworów jest Leszek Zaleski, który czerpie inspirację z muzyki Pata Metheny’ego, Johna Scofielda oraz Brada Mehldau’a.

Artur Lesicki Quartet to autorski projekt wrocławskiego gitarzysty i kompozytora, od lat aktywnie działającego na polskiej scenie muzycznej. Artysta współpracował z wieloma czołowymi jazzmanami, takimi jak: Peter Herbolzheimer, Adam Holzman, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak czy Tomasz Szukalski. Jako muzyk sesyjny grywał z Anną Marią Jopek, Krystyną Prońko, Katarzyną Groniec. Występował podczas najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce oraz w Japonii, Francji, we Włoszech, Niemczech i Holandii. Jest również liderem zespołu Artur Lesicki Acoustic Harmony, którego muzyka tworzona jest wyłącznie przy pomocy akustycznych, naturalnie brzmiących instrumentów. Krzysztof Kiljański jest wśród polskich wokalistów jazzowych jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci. Medialny sukces przyniósł mu debiutancki album „In the Room”, a w szczególności singiel „Prócz ciebie, nic” nagrany w duecie z Kayah, który zdobył Fryderyka 2005 w kategorii przebój roku oraz nagrodę Superjedynkę podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Krzysztof Kiljański z muzyką związany jest od lat 80. Początkowo występował podczas różnych przeglądów piosenki poetyckiej, w latach 90. zaangażował się w wiele jazzowych projektów. Koncertował między innymi podczas Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu czy Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka.