Od pierwszych edycji beatbattle.poznan w jury zawsze zasiadali beatmakerzy i aktywiści związani z muzyką około hip-hopową i nie tylko. Funkcję arbitrów sprawowali już m.in. Druh Sławek, Kixnare czy Webber. Od dwóch lat przewodniczącym jest jeden z najbardziej uznanych polskich producentów, czyli Mikołaj „Noon” Bugajak, który tym razem wspierany będzie przez Maceo Wyro, Czarnego Hifi i Patr00, który specjalnie na tę okazję przyjedzie do nas z Kanady. Nie będzie to jednak jedyny gość z zagranicy.

Zeszłoroczna edycja zapoczątkowała pewien nowy rozdział. Wszystko to za sprawą pierwszego obcokrajowca, który miał okazję sędziować Mistrzostwa Polski Beatmakerów. Eric Lau, na stałe mieszkający i tworzący w Londynie, zasiadł na kanapie sędziowskiej by ocenić zmagania uczestników V. edycji Beatbattle.poznan, a następnie zaprezentować swój Live Set, będący zwieńczeniem całonocnych zmagań. W tym roku postanowiliśmy pójść za ciosem i zaprosić do Poznania, zagranicznego artystę, którego twórczość zdobywa coraz większe uznanie od największych niemieckich miast po samo Los Angeles!

Rozwój RMBA/Elade/Microlab Beatbattle.poznan wiąże się z coraz większym uznaniem producentów odpowiedzialnych za warstwę muzyczną płyt hip-hopowych czy po prostu autorskie instrumentalne projekty. Scena beatowa staje się silniejsza z każdym rokiem. Remixy, często udostępniane zupełnie za darmo w sieci, niejednokrotnie mają lepsze rotacje niż oryginalne wersje utworów, w siłę rosną labele, które w swoich szeregach skupiają najjaśniej świecące postaci beatmakingu. Jedną z takich wytwórni jest kalifornijski Soulection. To właśnie w ich katalogu znaleźliśmy naszego tegorocznego headlinera!

Z nieskrywaną satysfakcją możemy ogłosić, że piątym członkiem jury jest IAMNOBODI. Pochodzacy z Dusseldorfu producent, ma za sobą właśnie wydanie debiutanckiego albumu, zatytułowanego “Elevated”. Rozgłos przyniósł mu jednak szereg produkcji i remiksów, które wcześniej udostępniał na swoim Soundcloudzie. Na warsztat brał utwory takich artystów jak Brandy, Andre 3000 czy Kendrick Lamar. O szacunku, którym darzy tego ostatniego niech świadczy monolog rapera, zamieszczony w numerze otwierającym “Elevated”. Wśród inspiracji IAMNOBODI wymienia szereg brzmień od jazzu, przez hip-hop, po r&b. W produkcjach czuć ducha nieodżałowanego J Dilla, nie bez znaczenia wydają się być również wzorce zaczerpnięte z wczesnego okresu kariery Timbalanda. W konsekwencji otrzymujemy nienachalnie bujające kompozycje, pełne przyjemnego, soulfulowego vibe’u, syntezatorowych smaczków, niekiedy wzbogaconych o wokalne sample.

Impreza finałowa, podczas której będzie można usłyszeć Live Act IAMNOBODI, odbędzie się 14 grudnia 2013 roku w poznańskim pawilonie Nowa Gazownia. Bilety w cenie 25 zł (przez cały listopad, w grudniu 30 zł), są dostępne w naszym sklepie pod linkiem.