Zapraszamy na koncert Marcina Maseckiego w ramach Mokotów Jazz Fest, który odbędzie się 6 listopada, o godz. 19:30 w Pałacu Szustra (ul. Morskie Oko 2), w Warszawie. Wstęp na koncert jest wolny.

mjf_masecki

Marcin Masecki – pianista, kompozytor, absolwent prestiżowej Berklee College of Music w Bostonie, laureat wielu nagród, w tym pierwszego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie 2005, oraz Grand Prix w Jazz Hoeilaart’98 w Bruskeli z zespołem Alchemik. Prowadzi, bądź jest członkiem niezwykle różnorodnej ilość projektów o szerokim zasięgu stylistycznym. Kreatywnie przekracza granice między poszczególnymi gatunkami oraz między tak zwaną sztuką wysoką i niską. Obecnie jest członkiem międzynarodowego zespołu rockowego Paristetris, prowadzi sekstet jazzowy Profesjonalizm oraz 10-osobową orkiestrę dętą Polonezy – grającą polonezy własnego autorstwa. Jest też dyrektorem artystycznym pierwszej edycji WORu – Warszawska Orkiestra Rozrywkowa, 18-osobowy big band złożony z warszawskich muzyków pochodzących z różnych środowisk muzycznych.

Jego równoległą pasją jest muzyka klasyczna, którą prezentuje w nieortodoksyjny sposób i najczęściej również w nieortodoksyjnych miejscach. Gra najczęściej jak tylko może na swoim spersonalizowanym 6-oktawowym pianinku i stara się w swoich interpretacjach ożywić dość już skostniałe pomniki kultury europejskiej. Tak na przykład pierwsza płyta z tego gatunku “Die Kunst der Fuge” J.S. Bacha została zagrana na tradycyjnym fortepianie ale za to nagrana na stary dyktafon kasetowy.

Współpracował i współpracuje z wieloma artystami m. in. Raphaelem Rogińskmi, Tomaszem Stańko, Macio Morettim, Pink Freud, Muzykoterapia, Michałem Górczyńskim, Niewinni Czarodzieje, Piotrem Orzechowskim, Waglewski/Fisz/Emade, TAQ, Ziv Ravitz, Wacławem Zimplem, Tomasemmz Pokrzywiński, Candelaria Saenz Valiente oraz Pictorial Candi. W 2012 roku ukazała się jego solowa płyta Kunst der Fuge.

O Festiwalu Mokotów Jazz Fest 1013:
Cykl koncertów organizowany przez Dzielnicę Mokotów, RadioJAZZ.FM i JazzPRESS. W edycji wiosennej wystąpili: Anna Serafińska, Henryk Miśkiewicz, Full Drive 3, Włodzimierz Nahorny Trio Festiwal zakończy koncert – Włodek Pawlik Trio (4.12)