KOVALCZYKPaweł Kowalczyk, charyzmatyczny wokalista o niespotykanej na polskim rynku muzycznym barwie głosu. Przez krytyków muzycznych uznany za największy “czarny” głos polskiej sceny muzycznej i porównywany do takich głosów światowych scen jak James Brown!

big-band-project-b-iext23951238

Artyście towarzyszą najlepsi polscy muzycy, wielokrotnie nagradzani w dziedzinie jazzu – Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty, Paweł Tomaszewski, Przemek Kostrzewa, Dariusz Plichta oraz Tomasz Busławski. Partie wokalne należą do sióstr Kuś – Magdalena Kuś i Shata QS, (obecna uczestniczka 6 edycji programu Must Be The Music). Gościem specjalnym jest, światowej sławy pianistka Beata Szalwinska (Luxemburg). Reżyseria dźwięku Jarosław Regulski.

Zaproponowana na płycie muzyka jest bardzo współczesna, stanowi jednak wielki ukłon w stronę tradycji!

Materiał na płytę został w całości zagrany na żywo i zarejestrowany na taśmie analogowej. Ten sposób nagrania gwarantuje słuchaczom emocjonujący powrót do niepowtarzalnego brzmienia płyt winylowych. Album to wspaniałe brzmienia swingu Big Band’ów z przełomu lat 50. i 60., które były inspiracją do Artysty, połączone z nowoczesnymi brzmieniami Funky, Jazz i Pop!

Premiera płyty już 12 listopada.

Tracklista:
1. Promise
2. Everything Passes
3. Raise Me Up
4. About The World
5. Freedom
6. Dream
7. Warsaw’S Calling
8. History
9. Too Much Too Late
10. No Words