Al Di Meola przyjechał do Wrocławia z programem „Beatles&More”, prezentującym utwory z najnowszej płyty artysty pt.„All Your Life” inspirowanej twórczością zespołu The Beatles. Koncert odbył się 28 października we wrocławskim Centrum Kongresowym w kompleksie Hali Stulecia.

Pomysł na nagranie płyty inspirowanej The Beatles wziął się z fascynacji twórczością Lennona i całej grupy, i to właśnie oni skłonili go do wzięcia gitary w swoje ręce. Jak sam mówi:

“Gdyby Beatlesi nie istnieli, to kto wie, może byłbym teraz strażakiem lub kimś innym”.
“Zmienili nie tylko mnie, zmienili cały świat. To co zrobili dla nowoczesnej muzyki pop w latach 60-tych zmieniło wszystko”.

Na wrocławskim koncercie artyście towarzyszyli muzycy z World Sinfonia (Kevin Seddiki i Peo Alfonsi – gitary, Peter Kaszas – perkusja oraz Fausto Beccalossi – akordeon).

Al Di Meola należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Jest także powszechnie uważany za jednego z najciekawszych gitarzystów na świecie. Jego wspaniała technika, połączona z pasją i inteligencją, pozwoliła mu zdobyć (na przestrzeni lat 1976-1992) aż 13 nagród prestiżowego “Guitar Player Poll” – najwięcej nagród przyznanych indywidualnemu wykonawcy przez ten magazyn w jego 20-letniej historii. Stał się najmłodszym gitarzystą na ich liście “Gallery of Greats”.

Takie wyróżnienia zobowiązują, jednak Al Di Meola robi swoje, gra! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Na dniach pojawi się na łamach strony wywiad z muzykiem.

[nggallery id=246]