Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na koncert wirtuoza gitary Al Di Meoli z programem “Beatles&More” prezentującym utwory z najnowszej płyty artysty pt.“All Your Life” inspirowanej twórczością zespołu The Beatles. Koncert odbędzie się 28 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym w kompleksie Hali Stulecia.

Al Di Meola gra Beatlesów

50 lat po tym jak Beatlemania ogarnęła cały świat, mistrz gitary Al Di Meola postanowił wrócić do swoich muzycznych korzeni i nagrać wyjątkowy osobisty album w hołdzie dla “Wielkiej Czwórki z Liverpoolu”. Płyta “All Your Life” z autorskimi aranżacjami utworów Beatlesów została nagrana analogowo w słynnym Abbey Road Studio, tam gdzie powstała większość nagrań zespołu The Beatles i ma szansę stać się jednym z najważniejszych dzieł w długiej karierze Ala Di Meoli. W latach 60-tych XX w. Meola, jak większość jego rówieśników był zafascynowany twórczością Lennona i spółki, i to właśnie oni skłonili go do wzięcia gitary w swoje ręce –

“Gdyby Beatlesi nie istnieli, to kto wie, może byłbym teraz strażakiem lub kimś innym” – mówi o sobie mistrz gitary – “Zmienili nie tylko mnie, zmienili cały świat. To co zrobili dla nowoczesnej muzyki pop w latach 60-tych zmieniło wszystko”.

Na wrocławskim koncercie artyście towarzyszyć będą muzycy z World Sinfonia (Kevin Seddiki i Peo Alfonsi – gitary, Peter Kaszas – perkusja oraz Fausto Beccalossi – akordeon). Al Di Meola należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Jest także powszechnie uważany za jednego z najciekawszych gitarzystów na świecie. Jego wspaniała technika, połączona z pasją i inteligencją, pozwoliła mu zdobyć (na przestrzeni lat 1976-1992) aż 13 nagród prestiżowego “Guitar Player Poll” – najwięcej nagród przyznanych indywidualnemu wykonawcy przez ten magazyn w jego 20-letniej historii. Stał się najmłodszym gitarzystą na ich liście “Gallery of Greats”.

Al Di Meola debiutował w roku 1974 w słynnej formacji Return to Forever (obok Di Meoli grali tam Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White). Z grupą tą nagrał 3 legendarne albumy i otrzymał nagrodę Grammy i Złote Nagrania za “No Mystery” i “Romantic Warrior”. Tuż po zakończeniu współpracy z Chick`iem Corea Al Di Meola rozpoczął swoją karierę solisty, która zaowocowała kilkunastoma płytami solowymi i dwoma w słynnym gitarowym trio John McLaughlin – Al Di Meola – Paco De Lucia.

28.10.13 godz.20.00 Sala Audytoryjna WCK ul. Wystawowa 1
Ethno Jazz Festival prezentuje:
AL DI MEOLA – „Beatles&More”
bilety: 200 zł – I miejsca, 160 zł – II miejsca, 120 zł – III miejsca, 90 zł – IV miejsca

Bilety do nabycia w sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach www.biletin.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl; rezerwacje: bilety@o2.pl