Drodzy Czytelnicy niedawno naszą stronę polubił 10-tysięczny fan na Facebooku. Za co serdecznie Wam dziękujemy, od blisko dwóch i pół roku pracujemy z pasją dla Was, ale czym byłby portal, gazeta czy inne medium bez swojego “Szefa”, Redaktora Naczelnego.

Mamy nadzieję, że mamy ciekawą alternatywę. Przez ten okres przeprowadziliśmy dziesiątki wywiadów, tysiace wpisów, setki relacji… Dzisiaj prezentujemy niezwykły wywiad, z Mateuszem Rymanem – Redaktorem Naczelnym, Pomysłodawcą i Twórcą JazzSoul.pl. Wywiad jest o tyle ciekawy, iż pytania zadali artyści oraz Redakcja.

Mateusz dziękujemy za Twój trud i pracę który wkładasz i dzieki któremu rozwija się JazzSoul.pl.

Z poważaniem Redakcja

Dlaczego do jasnej cholery nie śpiewasz???!! Marzę, żeby usłyszeć Cię w repertuarze Edyty Górniak. / Olga Matuszewska

(haha) Nie śpiewam, dlatego że kiedyś pewna osoba powiedziała mi, że mój głos jest taki sobie. Dzisiaj wiem, że moim błędem było posłuchanie i zaprzestanie śpiewania. Jednak czasami sobie jeszcze podśpiewuje :) Edyta Górniak to przeszłość, ale faktycznie kiedyś śpiewałem jakieś jej utwory :)

Czy chciałeś kiedykolwiek być muzykiem? / Natalia Lubrano

Oczywiście, że chciałem. Byłem nawet na egzaminie do szkoły muzycznej – dostałem się, niestety nie mieli dla mnie saksofonu, a w tamtych czasach nie miałem funduszy aby kupić swój. Kilka lat później złapałem bakcyla na gitarę basową, szybko mi się znudziło, i tak przygoda z instrumentami się zakończyła.

Mateuszu? Powiedz no Ty mi skąd takie u Ciebie umiłowanie głosu ludzkiego? Bo widzę, że w warstwie muzycznej ten instrument darzysz szczególnym uczuciem. / Szymon Makohin

Zawsze kochałem śpiewać, pewnie dlatego. Uważam, że na tym się znam :) Głos dla mnie najważniejszym instrumentem na świecie, na wszystkim możemy nauczyć się grać (chodzi o instrumenty), jeśli mamy słuch. Do śpiewania to nie wystarczy.

Z jakim artysta marzysz by zrobić wywiad osobiście?? / Marcelina

Wielu z nich niestety już nie żyje :( Ale nadal mam nadzieję na wywiad z Michaelem Bublé, Janelle Monáe, Dianą Krall, Jamiem Cullumem i wieloma innymi.

Czy lubisz krewetki? / Natalia Lubrano

Lubię :) Najbardziej w cieście ;)

Co nucisz przy goleniu? / Natalia Lubrano

Oj różne utwory…, np. ostatnio mam fazę na “Nie ma kraju” Kasi Dereń i Rafała Malickiego.

Mateusz, po co to wszystko? / Paulina Przybysz

Oj, to trudne pytanie. Moje marzenie o śpiewaniu legło w gruzach, musiałem znaleźć inne, ciekawe zajęcie. Postanowiłem pisać o muzyce.. czy mi to wychodzi? – nie mnie oceniać, wiem że to lubię i tego się trzymam.

Czy masz jakiś sen, który Ci się powtarza? / Alicja Janosz

Tak i to nie jeden. Przede wszystkim, śni mi się jak jestem umięśniony i chudy :):) Podobno sny działają na wspak, jednak ten sen jest do spełnienia :)

Mateusz, czy portal rozwija się tak jak to sobie wyobrażałeś na samym początku? Co byś zmienił, co zachował? / Lena Romul

Na początku nie myślałem, że rozwinie się do takich rozmiarów. Otwierając JazzSoul wbiliśmy się w pewną niszę polskiej sieci. Jak widać dobrze się stało. A czy zmieniłbym coś? Raczej nie, wszystko jest tak jak powinno. Mam wspaniałych redaktorów, którzy w cięższych dniach często podnoszą mnie na duchu. Wielu z nich nie znam osobiście, tylko mailowo etc. Są jednak tacy, których poznałem i od czasu do czasu widujemy się.

Który wykonawca sprawia, że wzruszasz się do łez, a który, że tańczysz do upadłego? / Dominika Zioło

Do łez doprowadza mnie wielu artystów, ale to, dlatego że z ich utworami mam piękne wspomnienia. Na pewno jest nim Michael Jackson. Do tańca zawsze porywa mnie Beyoncé i dziewczyny z Destiny’s Child.

Wymarzony koncert – kogo z żyjących bądź też z tych artystów, których już wśród nas nie ma chciałbyś zobaczyć i usłyszeć na scenie? / Dominika Zioło

Z artystów nieżyjących na pewno Milesa Davisa, Michaela Jacksona, Amy Winehouse, Elle Fitzgerald, Ette James i wielu innych. Z żyjących: Jamie’go Culluma, Diane Krall, ponownie Michaela Bublé… lista jest długa :)

Co jest dla Ciebie najistotniejsze we współpracy z osobami współtworzącymi portal Jazzsoul.pl? Jakie cechy cenisz sobie wśród współpracowników Jazzsoul.pl? / Dominika Zioło

W pewnym sensie lojalność i zamiłowanie do tego co robimy. Cech nie ma za wiele, taką najważniejszą to chyba oddanie się pasji.

Na co w pierwszej kolejności zwracasz uwagę słuchając piosenki po raz pierwszy? / Dominika Zioło

Hmm… jeśli jest to utwór instrumentalny to na klimat jaki tworzy, jeśli utwór śpiewny, to zdecydowanie na barwę głosu, tekst i klimat. Na pewno nie jestem z tych, którzy nie przesłuchają jakieś piosenki bo ten artysta kiedyś nagrywał, gorszą muzykę.

Mateusz, jak zmieniło się Twoje życie od momentu kiedy portal zaczął odnosić sukces? / Emilia Gontarczuk – redaktorka JazzSoul.pl

Zmieniło się o 180 stopni. W zasadzie całe moje życie jest poświęcone portalowi. Na wakacje wyjeżdżam przeważnie na festiwale i koncerty, nie pamiętam kiedy byłem gdzieś aby odpocząć tak jak powinien odpoczynek wyglądać. Koncerty mnie nie męczą – nie, nie… Chodzi o to, że dawno nie było wyjazdu jako wyjazdu, od tak. Poza tym, wszystko jest tak jak było, przynajmniej tak mi się wydaję.

Jak długo pomysł z JazzSoul kwitł w Twojej głowie? / Emilia Gontarczuk – redaktorka JazzSoul.pl

Kilka lat. Któregoś dnia Damian powiedział do mnie – zrób to, no i poszło :)

Czym jest dla Ciebie muzyka? / Tomasz Tlaga – redaktor JazzSoul.pl

W skrócie mogę powiedzieć, że sensem mojego życia. Nie wyobrażam sobie dnia bez muzyki, w zasadzie to ona w 90% sprawia jaki będzie mój dzień.