25 październik w poznańskim klubie Blue Note odbędzie się koncert Bustera Williamsa, któremu towarzyszyć będą Bruce Williams – saksofony, Eric Reed – fortepian, Joey Baron – perkusja, Buster natomiast zagra na kontrabasie.

Buster Williams grał, nagrywał i współpracował z takimi artystami jak Art Blakey, Miles Davis, Herbie Hancock, Branford Marsalis, Wynton Marsalis, Chick Corea, Count Basie, Betty Carter, Sonny Rollins czy Freddie Hubbard.

– Po 30 latach pracy jako sideman, zdecydowałem się zrobić „krok do przodu”, grać własną muzykę, wyrazić własny styl – wspomina Buster Williams. – Pracowałem z wieloma mistrzami i poczuwam się do tego honoru i przywileju, by własną muzyką kontynuować ich twórczość, muzykę, która przybrała niezwykle bogatą artystycznie formę.

Bruce Williams – młody, pochodzący z Waszyngtonu, saksofonista zaistniał na amerykańskiej scenie muzycznej przyciągając uwagę krytyków świetnymi albumami 'Brotherhood’ i 'Altoicity’. Jego ostania płyta – „More To Go” – udowadnia, że Bruce Williams świetnie czuje się grając zarówno modern straight ahead jazz, jak i post bop, funk oraz avant garde swing. Jednocześnie Bruce dorobił się miana niezwykle sprawnego i uzdolnionego sidemana – wystąpił na ponad 20 płytach i nagraniach wideo. Koncertował i nagrywał z takimi muzykami jak Frank Foster, Stanley Cowell, Louis Smith, Cecil Brooks III, The Count Basie Orchestra, Russell Gunn, The Lionel Hampton Orchestra, Jimmy McGriff, Curtis Fuller, Rufus Reid, Stanley Turrentine, Branford Marsalis, McCoy Tyner, Ben Riley, Curtis Fuller. Obecnie Bruce jest członkiem Thelonious Monk Legacy Septet legendarnego perkusisty Ben Rileya oraz RH Factor Roya Hargrove’a.

Pianista i kompozytor Eric Reed zaczął uczyć się gry na fortepianie w wieku dwóch lat, a trzy lata później już występował w kościele swojego ojca w Philadelphii. Po zakończeniu nauki w lokalnej Settlement Music School i Los Angeles’ Colburn School of Arts, Reed rozpoczął swoją profesjonalną karierę. Grał między innymi z Wyntonem Marsalisem, Quincy Jonesem, Patti Labelle. Reed jest rezydentem w Ebony Repertory Theatre w Los Angeles, jako dyrektor muzyczny zespołu Reginy Taylor.

Joey Baron – jeden z najlepszych amerykańskich perkusistów jazzowych – najbardziej znany jest ze współpracy z Billem Frisellem, Stanem Getzem, Steve’m Kuhnem oraz Johnem Zornem. Ale występował także z takimi zespołami i muzykami, jak Los Angeles Philharmonic, David Bowie, Tony Bennett, Carmen McRae, Laurie Anderson, John Scofield, Al Jarreau, Michael Jackson, Jim Hall, Eric Vloeimans, Dizzy Gillespie, Art Pepper, John Abercrombie, Tim Berne i Eliane Ellias.

BILETY:
70 zł – pierwsze miejsca
55 zł – drugie miejsca

do nabycia: Blue Note, CIM, Empik, eBilet.pl.