„Breathing”, najnowsza płyta Anny Gadt, pojawi się w sklepach 5 listopada, ale już dziś możemy posłuchać utworu promującego. „You” jest prostą, lecz niebanalną historią, rodzajem modlitwy do Miłości, będącej dla wokalistki Źródłem i początkiem Wszystkiego. Autorką tekstu oraz muzyki jest sama artystka.

Oddychanie to jedna z trzech funkcji niezbędnych do życia. Całkowicie naturalna i nieodzowna, podobnie jak potrzeba swobodnej wypowiedzi poprzez improwizację. Nic bowiem nie zastąpi spontaniczności reakcji i możliwości poznania drugiego człowieka, z którą mamy do czynienia i którego jesteśmy świadkami podczas słuchania, bądź tworzenia muzyki jazzowej.

Najnowszy album Anny Gadt, pt. „Breathing” wychodzi na przeciw takiemu spojrzeniu na wokalistykę jazzową. Tematy są punktem wyjścia do wspólnego grania i „bycia”.

Album wypełnia dziesięć autorskich kompozycji artystki oraz zaskakująca interpretacja tekstu Mirona Białoszewskiego – „Liryka Śpiącego” do muzyki Macieja Garbowskiego.

W całości przenikają się słowiańska melancholia i skandynawski nastrój kojarzony z płytami monachijskiej wytwórni ECM. Muzycy towarzyszący artystce to znane jazzowej publiczności trio RGG.