Kolejny koncert z cyklu: „Cały ten jazz! MEET!” już 5 listopada, o godz. 19:00, Klubie Kultury Saska Kępa. Artysta, który zaprezentuje się na scenie to prawdziwy wirtuoz, nie można inaczej mówić o Adamie Bałdychu. Wstęp wolny.

AdamBaldych_plakat1000x707

Adam to skrzypek, kompozytor, producent muzyczny. Koncertował z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Należy do prestiżowej Niemieckiej wytwórni fonograficznej ACT MUSIC, gdzie w czerwcu 2012 roku, wydał premierowy album Imaginary Room w towarzystwie m.in kontrabasisty Larsa Danielssona, pianisty Jacoba Karlzona czy trębacza Verneri Pohjoli. Adam Bałdych jest laureatem ECHO Jazz 2013, plebiscytu Gazety Wyborczej, Radio Zachód i TVP “Ale Sztuka”, Grand Prix Jazz Melomani 2012. Wyróżniony Nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa Lubuskiego za promocję regionu w Polsce i na świecie oraz laureatem praktycznie wszystkich liczących się konkursów jazzowych w Polsce.

„Cały ten jazz! LIVE!” w Klubie Kultury Saska Kępa
Cykl koncertów prezentujących mistrzów jazzu, zarówno tych legendarnych, jak i wschodzące gwiazdy muzyki. Skierowany będzie zarówno do znawców i miłośników jazzu, ale – co równie ważne – także do tych, którzy fanami jazzu nie są, ale oczekują muzyki na najwyższym poziomie.

Artyści, którzy wystąpią na scenie Klubu Kultury Saska Kępa reprezentują głównie mainstreamowy nurt jazzu, daleki od eksperymentów i awangardy, oparty na mistrzowskim warsztacie, akademickiej wiedzy muzycznej i przede wszystkim nieprzeciętnym talencie.

Cykl „Cały ten jazz! LIVE!” podejmuje próbę pokazania otwartego i przyjaznego oblicza jazzu. W ramach cyklu do końca roku 2013 będzie można posłuchać najwybitniejszych polskich jazzmanów: Zbigniewa Namysłowskiego, Anny Serafińskiej, Artura Dutkiewicza, Włodzimierza Nahornego i Ewy Urygi. Koncerty prowadzone będą przez dziennikarzy muzycznych.

„MEET!”
Spotkania z wybitnymi muzykami jazzowymi – solowe improwizacje przeplatane rozmową czy też rozmowa przeplatana muzycznymi improwizacjami.

Zaproszeni artyści będą mieli okazję opowiedzieć o swoich artystycznych poszukiwaniach i inspiracjach, historycznych sesjach nagraniowych, w których brali udział, a także o codziennym, pozascenicznym życiu jazzmana.

Do końca 2013 roku gośćmi Klubu Kultury Saska Kępa będą: basista Krzysztof Ścierański, skrzypek Adam Bałdych i wibrafonista Bernard Maseli.