Agatha tworzy muzykę, teksty i do tego pięknie czaruje głosem. W ten oto sposób powstają melodyjne, akustyczne utwory. Minimalizm dźwięków zestawiony z subtelnym, lecz głębokim wokalem roztacza magiczny, intymny nastrój…

Podczas koncertów Agatha poza kompozycjami, które można usłyszeć na płycie „As I Am” prezentuje również świeżo napisane utwory. Artystce towarzyszy gitarzysta, Jacek Długosz, który jest absolwentem Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie (klasa gitary klasycznej prof. Włodzimierza Lernera) oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej (prowadzenie prof. Karol Ferfecki). Jest laureatem wielu konkursów w kraju i zagranicą zarówno jako gitarzysta klasyczny jak i rozrywkowy. Współtworzy projekty muzyczne takie jak: Kapela Hanki Wójciak, Stela Squat, Między Udami, Frument Project.

plakat for Agatha v4

Agatha została zauważona w 2011 roku w konkursie muzycznym “Make More Music”. „Wśród tysiąca nadesłanych nagrań od razu zauważyliśmy dziewczynę o fantastycznym głosie” – mówił Piotr Metz, jeden z jurorów konkursu. W lipcu 2012 roku, w Preisner Studio, w Niepołomicach pod Krakowem, artystka nagrała 11 utworów, które razem tworzą debiutancki album Agathy “As I Am”.

Od tego czasu odwiedziła kilka miast w Polsce. Ma za sobą również dwa koncerty radiowe – w poznańskim Radio Merkury oraz w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce.