Prezentujemy najnowszy teledysk Kayah do utworu “Kondja Mia, Kondja Mia”, który promuje nowy album “Transoriental Orchestra”. Klip prezentuje dwie wersje językowe piosenki – oryginalną i polską pt. “Muszlo Moja”.

Premiera “Transoriental Orchestra” już 5 listopada!

Kayah o piosence “Kondja Mia, Kondja Mia”:

“Cieszy mnie, że udało się nam zaaranżować ten utwór po swojemu, wykorzystując nawet mantry tybetańskich mnichów. Muzyka, jak prawdziwa miłość, nie zna granic.

Różo moja, różo moja. Kwiecie w moich włosach.
Księżyc się zaćmił, a morze nie napełnia mnie już radością.
Dziewczyno, przemów do mnie z miłością. Płonę!”

Transoriental Orchestra to niezwykły projekt. Wszystko zaczęło się od wielkiej muzycznej miłości Kayah do muzyki world. Artystka od dawna planowała nagranie albumu właśnie w tej stylistyce. Impulsem do rozpoczęcia pracy nad materiałem okazało się zaproszenie Kayah do występu na festiwalu Warszawa Singera. Specjalnie na potrzeby tego jednego koncertu powstał niezwykły projekt – Transoriental Orchestra. Kayah do współpracy zaprosiła Atanasa Valkov, kompozytora filmowego I producenta muzycznego. Wspólnie wybrali do projektu wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, co dodatkowo poszerza muzyczny dialog i nadaje charakter autentycznej wielokulturowości projektu. W instrumentarium zespołu znalazły się niespotykane instrumenty, takie jak: cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki i wiele innych. Repertuar T.O. to ogromne wyzwanie. Na płycie znalazły się pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Ta różnorodność geograficzna ma oczywiście odzwierciedlenie w muzyce, w której słychać brzmienia bałkańskie, perskie, słowiańskie, afrykańskie no i oczywiście żydowskie. To także różne języki, z jakimi musiała zmierzyć się Kayah – śpiewa po hebrajsku, w jidysz, ladino i arabsku.