Czwarta studyjna płyta, czołowego romantyka muzyki popularnej, byłego kapitana sił zbrojnych Jej Królewskiej Mości, Jamesa Blunta. „Moon Landing” jest materiałem, na którym artysta powrócił do klimatów ze swoich początków, z czasów, kiedy nagrywał jedną z najpiękniejszych ballad w historii, „You’re Beautiful”. Premiera płyty zapowiedziana jest na 21 października.

James_Blunt_Moon_Landing

Brzmienie płycie nadał Tom Rothrock (Beck, Moby, Foo Fighters), pracujący z Jamesem przy jego multiplatynowym albumie „Back To Bedlam”, z którego pochodzi wspomniana ballada „You’re Beautiful”, i przy współpracy z Martinem Terefe (KT Tunstall, Martha Wainwright, Jason Mraz), Steve’em Makiem, a także Steve’em Robsonem. „To bardzo osobista płyta i jednocześnie mój powrót do korzeni” – opisuje album James. „Staraliśmy się wrócić z Tomem do czasów, w których zaczynałem i określić, gdzie jesteśmy dziś”. O tym, że Bluntowi i jego współpracownikom w studiu udało się przywrócić klimat z czasów debiutu przekonuje choćby promująca „Moon Landing” singlowa piosenka „Bonfire Heart”, którą James napisał wraz z Ryanem Tedderem (Adele, Beyonce, Maroon 5), odpowiadającym również za jej brzmienie. To kawałek będący na poziomie największych hitów Anglika, mający od razu wpadającą w ucho melodię, pełen refleksji tekst oraz potężny refren, który będą nucić miliony fanów Anglika na całym świecie. Do „Bonfire Heart” powstał kapitalny wideoklip, który wyreżyserował Vaughn Arnell. Uwiecznił on na kamerze Jamesa podróżującego harleyem przez stany Wyoming i Idaho.

James Blunt to jeden z najpopularniejszych artystów w XXI wieku. Jego wspaniała muzyczna kariera obejmuje ponad 20 mln sprzedanych singli i 17 mln płyt, dwie BRIT Awards, dwie nagrody Ivor Novello i pięć nominacji do Grammy. Krążek „Moon Landing” z pewnością dopisze kolejny piękny rozdział do wspaniałej kariery Blunta.