Mariah Carey powróciła. Po wydaniu w lecie singla „#Beautiful” przyszedł czas na nowy utwór. Jak zapowiedziała Mariah na swoim oficjalnym fanpagu, „The Art of Letting Go” będzie miało premierę 11 listopada.

„Ten utwór jest dla mnie bardzo osobisty i jestem bardzo podekscytowana aby podzielić się tym doświadczeniem z Wami.” – napisała na Facebooku.

Carey pracowała w studiu między innymi z Nasem, Walem, Mike WiLL Made-It i Jermainem Dupri. To będzie pierwszy album od 2009 roku, kiedy to wydała „Memoirs of an Imperfect Angel”.

Ponadto Jermaine „JD” Dupri został nowym managerem Mariah Carey. Raper zastąpił w tej roli basistę i producenta Randy’ego Jacksona, z którym Carey zakończyła wieloletnią współpracę w maju br.

Carey i Dupri współpracują ze sobą od lat. Muzyk był jednym z producentów oraz autorów piosenek z dziesiątego i jedenastego albumu studyjnego wokalistki – „The Emancipation of Mimi” oraz „E=MC²”. JD napisał dla niej takie utwory, jak „Sweetheart”, „Get Your Number” czy „We Belong Together” wyróżniony w 2006 roku Nagrodą Grammy w kategorii „Najlepsza piosenka R&B”. Wystąpił także gościnnie w największym przeboju Carey – „All I Want for Christmas Is You”.

Pierwszym zadaniem Dupriego jako nowego managera będzie wydanie czternastej płyty Mariah Carey – „The Art of Letting Go”, który promuje singel „#Beautiful” nagrany z gościnnym udziałem Miguela.