Premierowy koncert Lory Szafran z utworami z nowej płyty „Nad ranem” w Muzeum Historii Żydów Polskich 15 października 2013 roku oraz wręczenie złotej płyty za album „Sekrety życia według Leonarda Cohena”.

Lora Szafran na nowej płycie „Nad ranem” 8 października powróciła z zaskakującymi piosenkami. W trzydziestoletniej karierze wokalistki nie było jeszcze płyty tak zróżnicowanej i przebojowej. W związku z tym, we wtorek 15 października o godzinie 19:00 w audytorium nowo otwartego Muzeum Historii Żydów Polskich będzie można usłyszeć premierowy koncert z niegranymi do tej pory publicznie utworami z nowej płyty artystki. Uroczyście wręczona zostanie także złota płyta za poprzedni album „Sekrety życia według Leonarda Cohena”.

Lora Szafran jest uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich artystek jazzowych. Na jej najnowszej płycie znajdują się kompozycje gigantów polskiej muzyki rozrywkowej, takich jak Seweryn Krajewski czy Michał Urbaniak. Autorami tekstów są Jonasz Kofta, Andrzej Poniedzielski, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Dariusz Dusza (Shakin Dudi, Dżem), Piotr Brymas i Tomasz Wachnowski. Na koncercie promującym nową płytę 15 października w audytorium Muzeum Historii Żydów Polskich będzie można usłyszeć blues, swing, soul, funk, latino, tango, a nawet echa country i reggae w wykonaniu: Sebastian Frankiewicz – perkusja, Sebastian Stanny – saksofon, Dariusz Szymańczak – gitara basowa, Piotr Aleksandrowicz – gitara, Miłosz Wośko – klawisze.

„Po wielu latach śpiewania jestem na tyle dojrzała, że mogę sobie pozwolić na takie utwory. Piosenki różnorodne, ale z dobrym tekstem, który ja wybieram i wiem o czym śpiewam. Takie, w których proponuję kompozytorom styl, w jakim zrobimy utwór.” – mówi artystka o swej nowej płycie.

W trzydziestoletniej karierze wokalistki nie było jeszcze płyty tak zróżnicowanej i przebojowej opowiadającej o przezwyciężaniu życiowych problemów w drodze do harmonii. Dodatkowo tuż przed koncertem artystce wręczona zostanie złota płyta za album „Sekrety życia według Leonarda Cohena” z 2012 roku, na którym znalazły się songi kanadyjskiego barda w interpretacji Lory Szafran z całkiem nowymi aranżacjami.

Lora Szafran Nad Ranem

Muzeum Historii Żydów Polskich
ul. Anielewicza 6
00-157 Warszawa
http://www.jewishmuseum.org.pl