Inner Space Productions zaprasza na koncert legendarnej grupy Remember Shakti założonej przez Johna McLaughlina w ramach Special 40th Anniversary Tour 2013. Koncert odbędzie się 22 listopada o godzinie 20 w Sali Kongresowej w Warszawie.

Shakti_poster

Ten pożegnalny tour grupy złożonej przez artystów z których każdy niezależnie jest ikoną i legendą muzyki odbędzie się tylko w kilkunastu wybranych miastach w prestiżowych salach koncertowych. Grupa Shakti założona w 1975 roku stała się prekursorem nurtu world fusion łącząc elementy rocka, jazzu i muzyki hinduskiej. Poza nowatorskim podejściem do muzyki i monumentalnymi kompozycjami o sile zespołu decydują prawdziwi muzyczni giganci doskonale współgrający jako jeden organizm min: John McLaughlin, przez magazyn Rolling Stone sklasyfikowany na 49 miejscu pośród 100 najlepszych gitarzystów świata, już w początkach swojej kariery grał z Milsem Davisem , Tony Williamsem czy Santaną, w 2007 roku był specjalnym gościem na Eric Clapton’s Crossroads Guitar Festival, jego ogromne doświadczenie i wirtuozeria idą w parze z ciągle żywą radością grania.

Zakir Hussain syn legendarnego tablisty Allego Rakhy, uznawany za objawienie muzyczne i niekwestionowanego wirtuoza tabli, swoją karierę rozpoczął w wieku 12 lat. Współpracował z takimi artystami jak George Harrison, Yo Yo Ma czy Van Morrison, a także nagrywał do soundtracków Czasu Apokalipsy Francisa Forda Coppoli czy Małego Buddy Bernardo Bertolucciego. Jego znak rozpoznawczy to mistrzowskie, intuicyjne improwizacje bazujące na jego wyjątkowej wiedzy i praktyce.

V. Selvaganesh jeden z wiodących muzyków swojego pokolenia grających na kanirze, nagrywający także z takimi wirtuozami jak Jonas Hellborg czy Shawn Lane, autor muzyki filmowej, jeden z założycieli Shakti. Wśród muzyków grających w Shakti był także Hariprasad Chaurasia, legenda fleta bansuri, od kilkudziesięciu lat uznawany za niedościgniętego mistrza tego instrumentu, współpracującego tylko z najlepszymi muzykami.

Specjalna trasa Remember Shakti to wydarzenie na skalę europejską, a ich jedyny koncert w Warszawie, w Sali Kongresowej ,to wielkie wydarzenie zarówno muzyczne jak i kulturowe dające szansę na wysmakowaną rozrywkę na najwyższym poziomie, możliwość kontaktu z jednymi z największych wirtuozów naszych czasów i, wreszcie, szansa na pożegnanie światowej legendy muzyki.

Bilety do nabycia tutaj oraz w sieci salonów Empik.