Singiel „Raise Me Up” promujący płytę “Kovalczyk big band project”, wczoraj trafi do rozgłośni radiowych i zostanie wydany cyfrowo. Singiel promuje drugą, solową płytę, finalisty III edycji programu IDOL, Pawła Kowalczyka – charyzmatycznego wokalisty i producenta projektu. Utwór został nagrany na żywo i zarejestrowany na taśmę analogową.

„Nagrywaliśmy po kilka wersji każdego utworu i wybieraliśmy najlepszą , robiliśmy małe poprawki, ale generalnie całe utwory były nagrywane „na setkę”. Na tym właśnie polegało kiedyś, prawdziwe muzykowanie, że wszyscy muzycy musieli brać udział podczas nagrań. Żeby osiągnąć pożądany efekt potrzebne nam były wielogodzinne próby z zespołem aby w późniejszym etapie uniknąć obróbki cyfrowej. Tak, właśnie tworzono muzykę wiele lat temu” – Paweł Kowalczyk.

Materiał z nowej płyty sięga do muzycznych korzeni, w unikalny sposób łącząc brzmienia swingu, Big Band’ów z lat 50.. i 60., z nowoczesnym funky, soul i pop. Zaproponowana na płycie muzyka jest bardzo współczesna, stanowi jednak wielki ukłon w stronę tradycji! Cały materiał nagrany został na żywo w studiach S4 i S3 Polskiego Radia.

Na singlu jak i na płycie, Artyście towarzyszą najlepsi polscy muzycy, wielokrotnie nagradzani w dziedzinie jzzu – Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty, Paweł Tomaszewski, Przemek Kostrzewa, Dariusz Plichta oraz Tomasz Busławski. Partie wokalne należą do sióstr Kuś – Magdalena Kuś i Shata QS, (obecna uczestniczka 6 edycji programu Must Be The Music), reżyserią dźwięku zajął się Jarosław Regulski. Gościem specjalnym jest, światowej sławy pianistka Beata Szalwinska (Luxemburg). Premierę płyty w postaci LP i CD, Artysta zapowiada jeszcze w tym roku. Wydawcą albumu będzie artCONNECTION music, wytwórnia, którą założył Paweł Kowalczyk, dystrybutorem będzie Parlophone Music Polska A WARNER Music Group.