O Nao Yoshioce zrobiło się głośno za sprawą japońskiego projektu Make The Change Project – inicjatywy, która zrzesza fanów i artystów muzyki soul. Ich flagowy album „Soul over the race” miał na celu zaprezentować szerszej publiczności z całego świata między innymi to, że Japończycy również mogą świetnie wykonywać soul.

Jedną z artystek uczestniczących w projekcie była właśnie Yoshioka. Artystka wcześniej zainteresowała swoim ciepłym głosem publiczność Nowego Jorku po czym wróciła do Japonii, gdzie kontynuuje swoją drogę muzyczną właśnie w kierunku soulu. Daje tym również przykład na to, że również Azjatów porusza ten gatunek muzyki.

Nao Yoshioka na scenie debiutowała już jako 16-latka. Swój pierwszy oficjalny singiel nagrała przy współpracy z wytwórnią SWEET SOUL RECORDS – „Make the Change” – jest on jedną ze składowych wcześniej wspomnianej kompilacji japońskiej wytwórni muzycznej.

Dziś prezentujemy nowy singiel artystki „Spend My Life”, który jest zapowiedzią jej najnowszego albumu – premiera już 13 listopada.