“Wieczorem” to przedsięwzięcie z gatunku koncert – spektakl łączące wiersze Józefa Czechowicza – poety związanego z Lublinem, jazzowe interpretacje Włodka Pawlika oraz muzyczne osobowości Doroty Miśkiewicz, Kuby Badacha i artystów lubelskiej sceny muzycznej: tych uznanych, i tych dopiero odkrywanych talentów. 15 października w Teatrze Polskim w Warszawie odbędą się dwa koncerty promujące premierę płyty “Wieczorem”. Projekt powstał z okazji 110. rocznicy urodzin Czechowicza oraz 1. rocznicy działalności Teatru Starego w Lublinie.

Występują: Kuba Badach,Dorota Miśkiewicz, Łukasz Jemioła, Jan Kondrak, Anna Michałowska, Piotr Selim, Jolka Sip, Natalia Wilk. Zespół muzyczny: Włodek Pawlik – fortepian, Cezary Konrad – perkusja, Paweł Pańta – kontrabas, gitara basowa. Konsultacja reżyserska: Janusz Opryński. Konsultacja scenograficzna: Justyna Łagowska

WŁODEK PAWLIK polski kompozytor, pianista jazzowy i pedagog. Od lat 90. lider Włodek Pawlik Trio – zespołu, w którym gościł wiele znakomitości polskiego i światowego jazzu, m.in.: Randy Brecker, Billy Hart, Richie Cole; współpracował z amerykańskim zespołem – Western Jazz Quartet. W jego dorobku artystycznym znajduje się ponad 20 autorskich jazzowych albumów (m.in. Anhelli, Grand Piano, Tykocin Jazz Suite), a także płyty z muzyką do poezji (m.in. Sonety Szekspira, Struny na Ziemi do wierszy Jarosława Iwaszkiewicza), szereg dzieł muzyki filmowej (m.in. Wrony Doroty Kędzierzawskiej, Rewers Borysa Lankosza, Nightwatching Petera Greenawaya) oraz kompozycji współczesnych. Włodek Pawlik jest laureatem m.in. Nagrody Muzycznej Fryderyk 2005 za Misterium Stabat Mater, nagrody TVP Kultura 2006 za album Anhelli. Wielokrotnie otrzymywał wyróżnienie Jazzowy muzyk roku przyznawane przez legendarny warszawski Jazz Club Akwarium. Jego ostatnia płyta Night in Calisia została uznana przez dziennik „Rzeczpospolita” za Jazzowy Album Roku 2012. Występuje na całym świecie, zyskując uznanie międzynarodowej krytyki i publiczności.

KUBA BADACH wokalista, kompozytor, aranżer, lider zespołu Poluzjanci (dawniej Polucjanci) oraz członek grupy The Globetrotters. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny rozrywkowej, m.in.: Ewą Bem, Kayah, Robertem Jansonem, Dorotą Miśkiewicz czy Anną Szarmach. Jako solista w 2009 r. wydał płytę z interpretacjami piosenek Andrzeja Zauchy – “Kuba Badach. Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha”. Dwukrotny laureat Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii wokalista roku (2011, 2012).

DOROTA MIŚKIEWICZ wokalistka, kompozytorka, autorka, skrzypaczka. Współpracowała z największymi gwiazdami muzycznego show businessu: Cesarią Evorą, Stefano Bollanim, Louisem Winsbergiem, Grzegorzem Turnauem, Ewą Bem, Janem “Ptaszynem” Wróblewskim i in. Nagrywała także muzykę teatralną wraz z Tomaszem Stańko, czy Ablem Korzeniowskim. Od 1997 r. współtworzy Sekstet Włodzimierza Nahornego. Jako członkini różnych projektów nagrała ponad 50 płyt, jako solistka wydała cztery albumy (Zatrzymaj się, Pod rzęsami, Caminho, Ale).

ŁUKASZ JEMIOŁA urodzony w Limanowej, związany z Lublinem wokalista i gitarzysta, który odnosi sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych, laureat między innymi Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro w Warszawie, Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu. Jego zainteresowania muzyczne to między innymi piosenka przedwojenna, satyryczna, live looping, blues, elektronika.

JAN KONDRAK autor tekstów, kompozytor i wykonawca. Współtwórca i członek Lubelskiej Federacji Bardów. Zwycięzca ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA w Ostrołęce (Grand Prix), laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (za tekst), dwukrotny laureat FAMY w Świnoujściu (za scenariusz i utwory dla Marka Dyjaka). Twórca i szef artystyczny Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie.

ANIA MICHAŁOWSKA absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS i Szkoły Muzycznej II stopnia (3 lata śpiewu klasycznego). Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i muzyka estradowa. Laureatka wyróżnień, w tym zwyciężczyni Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej w 1999 r.

PIOTR SELIM wokalista, kompozytor, pianista ze stopniem doktora sztuki, aranżer. W jego dorobku artystycznym znajdują się koncerty z orkiestrą symfoniczną i kameralną Filharmonii Lubelskiej oraz wiele koncertów w zespołach kameralnych. Od 1999 roku jest związany z Lubelską Federacją Bardów, z którą nagrał 8 płyt, w tym wiele utworów autorskich. W 2012 roku ukazał się studyjny, solowy album artysty zatytułowany W rytmie bolera. Piotr Selim jest adiunktem na Wydziale Artystycznym UMCS, uczy gry na fortepianie.

JOLKA SIP wokalistka współtworząca Lubelską Federację Bardów, której głos uchodzi za jeden z najpiękniejszych altów polskiej estrady. W oparciu o repertuar autorstwa głównie Jana Kondraka odniosła wiele sukcesów na ogólnopolskich festiwalach poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. W 2012 r. wydała swój pierwszy solowy album pt. A poza tym… Artystka również komponuje i pisze teksty piosenek.

NATALIA WILK śpiewa od ósmego roku życia. Profesjonalną przygodę z muzyką zaczęła siedem lat temu. Ukończyła z wyróżnieniem klasę wokalną kierunku Jazz i muzyka estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Bierze udział w wielu urozmaiconych stylistycznie projektach. Supportowała grupy: Pinnawela, Novika i Sofa. Występowała u boku znanych artystów, między innymi: Krystyny Prońko, Mariusza Bogdanowicza, Marka Stefankiewicza, Marcina Pospieszalskiego.

PAWEŁ PAŃTA kontrabasista, basista elektryczny, stały członek zespołów Włodka Pawlika od wielu lat. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu Andrzeja Mysińskiego oraz Studium Jazzowe przy ul. Bednarskiej u Zbigniewa Wegehaupta. Był członkiem Gustav Mahler Jugendorchester, I Solisti di Varsavia oraz Philharmonie der Nationen, z którą wykonał ponad sto koncertów w Niemczech, USA, Chinach i Rosji.
Od 1994 r. związany jest z Polską Orkiestrą Radiową, a od 1998 r. współpracuje z kwartetem Prima Vista. Jako muzyk jazzowy występował w zespołach Zbyszka Namysłowskiego, Marcina Małeckiego, Wojtka Majewskiego, Roberta Majewskiego i Filipa Wojciechowskiego. Od 2000 r. grał w Andrzej Kurylewicz Trio. Jest laureatem nagrody na czwartym Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach.

CEZARY KONRAD perkusista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego. Współtwórca grupy Central Heating Trio, twórca Cezary Konrad Quartet. W ostatnich latach współpracuje z takimi formacjami muzycznymi, jak Włodek Pawlik Trio, Krzysztof Herdzin, Andrzej Kurylewicz Trio. Występował i nagrywał z wieloma znakomitymi postaciami polskiej sceny jazzowej, miedzy innymi Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko oraz z zagranicznymi muzykami, takimi jak Karrin Allyson, Randy Brecker, Deborah Brown, Mino Cinelu, Joe de Franco, Volker Greve, Gary Guthman, Paul Imm, Didier Lockwood, Pat Metheny, Nippy Noya, Susan Weinert. Współpracował z Warszawską Grupą Perkusyjną oraz z Polską Orkiestrą Radiową. Przez czytelników miesięcznika Jazz Forum uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top, nieprzerwanie od 1992 r.