Dzisiaj w Śląskim Jazz Clubie w Gliwicach w ramach cyklu „Koncertowe Czwartki z Gwiazdą” wystąpi Anna Serafińska z zespołem Groove Machine. Muzycy zagrają w składzie: Anna Serafińska – wokal; Rafał Stępień – piano; Michał Barański – gitara basowa; Cezary Konrad – perkusja.

Anna Serafińska obecna na polskiej scenie jazzowej od ponad 15. lat zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej i jej pokrewnymi – od standardów w ich klasycznym brzmieniu po współczesne formy muzyczne. W swoim dorobku artystycznym może pochwalić się 4 albumami studyjnymi i współpracą z większością znakomitości polskiej sceny jazzowej.

Artystka jest laureatką licznych nagród, wyróżnień i stypendiów – m.in., I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość ’94. Wiosną 2000. roku czytelnicy Jazz Forum przyznali jej tytuł Nowej Nadziei Polskiego Jazzu za rok 1999. W 2004 zdobyła I nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na prestiżowym, międzynarodowym konkursie dla wokalistów jazzowych w ramach Montreux Jazz Festival, w lipcu 2006 zdobyła tytuł Lady Summertime (Grand Prix i Nagrodę Publiczności) podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych w Hammenlinie (Finlandia). W Versalce wokalistka, razem z zespołem Groove Machine zaprezentują materiał z najnowszej płyty.