Po wyprzedanej trasie koncertowej Imany wraca do Polski. Artystka wystąpi 27 listopada w ramach cyklu Kobiece Zamieszanie w warszawskim klubie Stodoła. Kobiece Zamieszanie zachęca do poznania różnorodnych muzycznych stylów, gdzie główną rolę odgrywają kobiece głosy. To z jednej strony propozycja już sprawdzona (dzięki wcześniejszym edycjom festiwalu LFSM Kobiece Zamieszanie), a z drugiej wciąż nowa i świeża. 29 listopada artystka zagra również koncert w Krakowie w Auditorum Maximum UJ.

Imany pochodzi z Komorów niedaleko Madagaskaru, ale jej kariera zaczęła się we Francji. Nad Sekwaną uważana jest za kolejne, po Zaz, objawienie na tamtejszej scenie muzycznej. Również i w Polsce od wielu już miesięcy jej płyta znajduje się wśród najchętniej kupowanych tytułów. W 2013 r. Imany wygrała Sopot Top Of The Top Festival. Wokalistka zdobyła Bursztynowego Słowika za piosenkę You will never know.

Do Paryża Imany przyjechała z Nowego Jorku gdzie przez siedem lat z powodzeniem kontynuowała karierę modelki, jednak jej prawdziwym powołaniem okazała się muzyka. Powrót do Paryża był kluczowym momentem w życiu Imany. Z pomocą swojej siostry Fatou zaczęła dawać pierwsze koncerty. Jej zjawiskowy głos, mający w sobie melancholię przypominającą Tracy Chapman i klasę Billie Holiday szybko przysporzył artystce rzeszę wiernych fanów. Zaczęła występować w coraz bardziej prestiżowych miejscach i otwierała koncerty najbardziej znanych artystów – wystąpiła m.in. przed Angie Stone. Czasy, kiedy jako dziewczynka wstydziła się swojego głosu poszły na szczęście w niepamięć. Na jednym z koncertów Imany zainteresował się senegalski producent, który odkrył Ayo. To on dopomógł artystce w realizacji jej największego marzenia – nagraniu albumu. W towarzystwie wybitnych muzyków Imany nagrała 12 anglojęzycznych utworów na płytę Shape of a Broken Heart . W niezwykle szczerych, osobistych piosenkach akustyczny folk przeplata się z soulem i bluesem. Słodycz miesza się z goryczą, melancholia z niezwykłą pogodą ducha, która od razu zjednuje Imany słuchaczy.

Imany odniosła ogromny komercyjny sukces, jej debiutancki album pokrył się potrójną platyną, a żywiołowe koncerty z jej udziałem przyciągają tłumy.

Bilety będą dostępne w bileteriach Empik, wszystkich punktach sieci Ebilet, Ticketpro, Eventim a także na Stodola.pl.

Warszawa
Organizator koncertu: Francophonic we współpracy z Trinity Entertainment oraz Klubem Stodoła.
Data: 27.11.2013 r.
Godzina: otwarcie drzwi 19:00, koncert: 20:00
Miejsce: Klub Stodoła, ul. Batorego 10, 02-001 Warszawa
Bilety: przedsprzedaż 125 zł (miejsca stojące), dostępne w bileteriach Empik i wszystkich punktach sieci Ebilet, Ticketpro, Eventim oraz na Stodola.pl, od 4 listopada – 135 zł.

Kraków
Organizator koncertu: Agencja Artystyczna Kabaret
Data: 29.11. 2013 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Sala Auditorium Maximum UJ, ul.Krupnicza 33
Bilety: 100 zł, 120 zł i 140 zł dostępne we wszystkich punktach sprzedaży Ticketpro i Ebilet oraz w Filmotechnice (Rynek Główny 9).

Więcej informacji o krakowskim koncercie : www.agencjakabaret.pl