Sprawdźcie maile! Gratulujemy zwycięzcom.

PinkMartini_b1

Pink Martini to mistrzowie dobrego smaku, gwiazdy downtempo, łączący w sobie lekkość De Phazz i elegancję Thievery Corporation!

Pink Martini z łatwością łączą w jedno muzykę klasyczną, latynoską i jazz, sięgając po klimaty retro, rodem z francuskiego music-hallu czy żywiołowej brazylijskiej samby i wykonując je jak prawdziwa latynoska! I to porównanie chyba najlepiej oddaje niezwykłość i fenomen Pink Martini, jedynej w swoim rodzaju 14-osobowej orkiestry!

Liderami grupy są wokalistka China Forbes i dyplomowany pianista z Harvardu Thomas M.Lauderdale, który założył zespół w 1994 roku w Portland/USA. W 1997 wydali pierwszą płytę Sympathique, która sprzedała się na świecie w ponad milionie egzemplarzy i dotarła na 10 miejsce listy Billboardu, a we Francji pokryła się platyną. Umieszczony na niej tytułowy utwór Sympathique („Je ne veux pas travailler”) wykorzystany został w reklamie Citroena, a Pink Martini nominowani zostali do nagrody Victoires de la Musique w kategorii Piosenka Roku i Najlepszy Debiut Roku. W 2004 roku ukazał się drugi album Pink Martini Hang on Little Tomato na którym znalazł się Let’s Never Stop Falling in Love. Album Splendor In The Grass, który ukazał się pod koniec 2009 roku i przyniósł tak przeboje jak Piensa en mi i But Now I’m Back. W listopadzie 2010 roku ukazała się ostatnia jak dotąd płyta studyjna Joy To The World. Jest to album z 14 różnojęzycznymi wersjami utworów bożonarodzeniowych z całego świata. W październiku 2011 roku ukazała się kompilacja A Retrospective, na której, obok największych przebojów, znalazły się także niepublikowane wcześniej nagrania.

Pink Martini koncertowali w całej Europie i Stanach Zjednoczonych na deskach słynnych filharmonii: Hollywood Bowl Orchestra, The Nashville Symphony, The Jacksonville Symphony. Ich koncerty odbywają się zarówno w zadymionych klubach, wielkich salach koncertowych, filharmoniach jak i galeriach sztuki.

Ich pierwszy, entuzjastycznie przyjęty występ w Polsce miał miejsce w marcu 2007 w klubie Skarpa. W 2010 i 2012 roku wystąpili na wyprzedanych koncertach w Sali Kongresowej. Teraz ponownie odwiedzą Polskę!