Dzisiaj w klubie Absurd 228 w Warszawie wystąpi Magda Ptaszyńska – Wokalistka, muzyk, autorka muzyki i tekstów. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00.

Magda urodziła się w Kutnie. Pogodna, uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do życia i ludzi. Wie czego chce i jeśli się czegoś podejmuje stara się to realizować najlepiej jak potrafi. Absolwentka Akademii Muzycznej, im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, pedagog śpiewu, wykładowca w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie.

Muzyka towarzyszy jej od dziecka. Ma na koncie współpracę z zespołem Filharmonii Łódzkiej “Ricercar Trio”, z którym promowała płytę – “Kolędy” w opracowaniu klasyczno-jazzowym Wojciecha Lemańskiego i z saksofonistą Marcinem Nowakowkim, z którym koncertowała grając materiał z jego solowych albumów “Smooth Night” oraz “Better days”. Użycza swojego głosu innym artystom w produkcjach koncertowych, telewizyjnych i płytowych. Prowadzi własne Studio Muzyki Rozrywkowej i wydawnictwo “MagMusic”, dzięki któremu w lutym 2009r. wydała swój pierwszy utwor “Nie Próbuj Szukać Odpowiedzi”, w czerwcu kolejny – “Lustro”, a w 2011r. “Białe Ogrody”. Bardzo angażuje się w edukację innych i dlatego od wielu lat W oparciu o własny, autorski program prowadzi liczne warsztaty wokalne na terenie całej Polski. Zasiada w Radach Artystycznych ze wspaniałymi ludźmi ze świata muzyki. Tworzy własne projekty muzyczno-wokalne, które realizuje z podopiecznymi. Ma na koncie m.in. repertuar Jerzego Wasowkiego i Jeremiego Przybory, spektakle musicalowe, repertuar gospelowy oraz “Powróćmy jak za dawnych lat…” czyli najpiękniejsze melodie z lat 20 i 30. Robi to z ogromną pasją, a współpraca z ludźmi daje jej mnóstwo pozytywnej energii i chęci do dalszego działania. W końcu postanowiła podzielić się swoimi pomysłami i tym, co jej w duszy gra…

Magda Ptaszyńska absurd 228

Jeszcze w tym roku zakończą się prace nad debiutancką płytą Magdy. Podczas koncertu wykona cały materiał, który znajdzie się na krążku. Mocą swojego talentu , charakterystycznej barwy głosu oraz oryginalnych aranżacji i niebanalnych tekstów, tworzy niepowtarzalny klimat i niezapomnianą atmosferę.

Na scenie ABSURDU 228 zabrzmią rockowe dźwięki jak i akustyczne ballady w nieco subtelniejszych wersjach. Towarzyszyć jej będzie zespół wspaniałych instrumentalistów. To muzycy, którzy dzięki swoim doświadczeniom i wieloletniej znajomości tworzą z jej wyjątkowym głosem świetną harmonię dźwięków.

Zespół: Wiktor Tatarek – gitary, Tomek “Zielak” Zieliński – bas, Przemek “Benben” Kuczyński – perkusja.