Koncert z cyklu: „Cały ten jazz! Meet!” kolejna odsłona odbędzie się 1 października o godzinie 19.00. Tym razem odbędzie się spotkanie z legendą gitary basowej Krzysztofem Ścierańskim. Spotkanie odbędzie się w Klubie Kultury Saska Kępa.

Krzysztof Ścierański – legenda polskiej gitary basowej, obecność na scenie zapoczątkował od 1973 w zespole Laboratorium. Wybitny sideman, jako pierwszy w naszym kraju zaczął koncertować solo. Przy pomocy elektroniki, wcześniej prostych urządzeń, a w tej chwili zawansowanej techniki w systemie MIDI, tworzy dźwięki niepodobne do niczego znanego wcześniej. Utwory wiążą wiele różnych stylów, choć muzyk ten jest określany mianem jazzmana. Współtworzył legendarne Air Condition Namysłowskiego i – wraz z Krzesimirem Dębskim i Krzysztofem przybyłowiczem – String Conectionn. Z Bernardem Maselim spokał się wielokrotnie, m.in. w projekcie Music Painters. Autor „Jak ołów” oraz „Brzydcy”, przebojów z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej oraz „Pomidorów” wykonywanych przez Ewę Bem.

O CYKLU KONCERTÓW „Cały ten jazz! LIVE!” w Klubie Kultury Saska Kępa

Cykl koncertów prezentujących mistrzów jazzu, zarówno tych legendarnych, jak i wschodzące gwiazdy muzyki. Skierowany będzie zarówno do znawców i miłośników jazzu, ale – co równie ważne – także do tych, którzy fanami jazzu nie są, ale oczekują muzyki na najwyższym poziomie. Artyści, którzy wystąpią na scenie Klubu Kultury Saska Kępa reprezentują głównie mainstreamowy nurt jazzu, daleki od eksperymentów i awangardy, oparty na mistrzowskim warsztacie, akademickiej wiedzy muzycznej i przede wszystkim nieprzeciętnym talencie.

Cykl „Cały ten jazz! LIVE!” podejmuje próbę pokazania otwartego i przyjaznego oblicza jazzu.
W ramach cyklu do końca roku 2013 będzie można posłuchać najwybitniejszych polskich jazzmanów: Zbigniewa Namysłowskiego, Anny Serafińskiej, Artura Dutkiewicza, Włodzimierza Nahornego i Ewy Urygi.
Koncerty prowadzone będą przez dziennikarzy muzycznych.

„MEET!” Spotkania z wybitnymi muzykami jazzowymi – solowe improwizacje przeplatane rozmową czy też rozmowa przeplatana muzycznymi improwizacjami. Zaproszeni artyści będą mieli okazję opowiedzieć o swoich artystycznych poszukiwaniach i inspiracjach, historycznych sesjach nagraniowych, w których brali udział, a także o codziennym, pozascenicznym życiu jazzmana. Do końca 2013 roku gośćmi Klubu Kultury Saska Kępa będą: basista Krzysztof Ścierański, skrzypek Adam Bałdych i wibrafonista Bernard Maseli.

Patronem cyklu „Cały ten jazz!” jest RadioJAZZ.FM oraz kulturaonline.pl

PROGRAM „Cały ten jazz!” 2013

LIVE! – godzina 19:00, wstęp 15 zł
17 września – Zbigniew Namysłowski Quintet
15 października – Anna Serafińska / Artur Dutkiewicz
19 listopada – Włodzimierz Nahorny Trio
17 grudnia – Ewa Uryga Quartet

MEET! – godzina 19:00, wstęp wolny
1 października – Krzysztof Ścierański
5 listopada – Adam Bałdych
3 grudnia – Bernard Maseli