Światowej sławy gitarzysta i jeden znajbardziej popularnych muzyków jazzowych w Polsce wystąpi 30 listopada w Warszawie o godzinie 19:00 w Sali Kongresowej ze swoim nowym projektem „Al Di Meola Plays Beatles and More”, poświęconym twórczości legendarnej czwórki z Liverpoolu.

Będzie to jedyny koncert w Polsce, kiedy legendarnemu gitarzyście towarzyszyć będzie pełny skład sceniczny, w tym zespół wybitnych instrumentalistów oraz węgierski kwartet smyczkowy. Al Di Meola wystąpi jako główna gwiazda w ramach trzeciej edycji Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane, na zaproszenie organizatora targów AGORY SA oraz promotora koncetu agencji STX JAMBOREE.

„Al Di Meola Plays Beatles and More” to wyjątkowy, zaskakujący w formie oraz osobisty hołd złożony słynnej grupie. Genialny muzyk i kompozytor, znany i ceniony na całym świecie wirtuoz gitary Al Di Meola wprowadza nową rytmiczną jakość do dobrze znanych i uwielbianych przebojów The Beatles.

To kolejna, po występie Sir Paula McCartneya na Stadionie Narodowym w czerwcu br. okazja do muzycznej uczty spod znaku The Beatles.

Al Di Meola od blisko 40 lat uznawany jest za geniusza i wirtuoza gitary. W trakcie swojej błyskotliwej kariery nagrał ponad 20 albumów i współpracował ze światowej sławy muzykami, współtworząc między innymi niezapomniane gitarowe trio z Paco de Lucia i John’em McLaughlin’em. Niezwykły talent, doprowadzona do perfekcji technika gry – zarówno na akustycznej jak i elektrycznej gitarze, oraz porywająca ekspresja i liryzm sprawiły, że artysta od lat posiada powiększające się grono fanów na całym świecie.

Podobnie jak większość Amerykanów, wychowanych w latach 60-tych ubiegłego wieku, Al Di Meola pozostał pod gigantycznym wrażeniem występu The Beatles w Ed Sullivan Show. To dzięki czwórce Anglików, Di Meola po raz pierwszy wziął gitarę do ręki. Jak sam mówi:

„Gdyby nie oni, prawdopodobnie byłbym dziś strażakiem, kto wie… Zmienili z resztą nie tylko mnie, ale cały świat – nie ma żadnej innej muzyki, która miałaby tak piorunujący wpływ na otoczenie.”

Blisko pięćdziesiąt lat po tym jak pierwsza fala beatlemanii dotarła do USA, genialny gitarzysta składa prywatny hołd grupie, która zmieniła jego życie i wydaje płytę „All Your Life” (2013) w legendarnym studio Abbey Road oraz wyrusza w trasę koncertową po świecie z nowym projektem „Al Di Meola plays Beatles and More”. Płyta oraz koncerty są popisem gitarowego geniusza – 14 utworów The Beatles w specjalnych aranżacjach na gitarę, dwie lub trzy, zostają przedstawione w zupełnie nowej zaskakującej odsłonie.

Poza gitarami pojawia się dodatkowo kwartet smyczkowy – to właśnie w warszawskiej Sali Kongresowej Al Di Meola zagra w pełnym składzie koncertowym, czyli włącznie ze Sturcz String Quartet. W skład zespołu poza słynnym gitarzystą wchodzą także Fausto Beccalossi (akordeon), Peo Alfonsi lub Kevin Seddiki (druga gitara) oraz Peter Kaszas (perkusja). Al Di Meola ze swoim projektem zagrał między innymi podczas tegorocznego Alicante International Jazz Festival 2013.

„Zatoczyłem pętlę – mówi artysta – zacząłem przygodę z muzyką od miłości do The Beatles, by na końcu znów do nich wrócić. I znów wydają mi się tak samo świeży i inspirujący jak kiedyś.”

Początek koncertu 30.11.2013 roku w Sali Kongresowej o godz. 19.00.

Bilety w cenie od 99 zł do 299 zł (VIP) brutto (w tym 8% VAT) dostępne są w sprzedaży ogólnopolskiej (punkty sprzedaży i systemy internetowe): www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.ebliet.pl, a także w kasie biletowej Sali Kongresowej (www.kongresowa.pl tel. 22 656 72 99), kasie Eventim (dawniej Kasa ZASP, tel. 22 353 93 93), salonach empik, w sieci sklepów Media Markt i Saturn.

Organizatorem koncertu Al Di Meola Plays Beatles and More w Warszawie jest AGORA SA. Producentem wykonawczym jest agencja marketingu muzycznego STX JAMBOREE. Koncert odbędzie się w ramach Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 2013.