Ukazała się płyta Mariusz Bogdanowicz Quartet pt. “SYNTONIA”. Znalazło się na niej dziewięć kompozycji leadera, w tym piosenka “Nie zapomnij mnie”, do tekstu Andrzeja Poniedzielskiego w wykonaniu Kuby Badacha. W wersji instrumentalnej utwór ten nosi tytuł “FORGETMENOT” i został nagrany na poprzednich płytach lidera.

Mariusz Bogdanowicz Quartet w składzie: Mariusz Bogdanowicz – gitara basowa, klawisze, Adam Wendt – saksofon altowy i sopranowy, Miłosz Wośko – piano, Sebastian Frankiewicz – perkusja, cajon, Kuba Badach – wokal, Andrzej Jagodziński – piano, Marcin Olak – gitara akustyczna i klasyczna, Piotr Schmidt – trąbka.

SYNTONIA to po grecku współbrzmienie. W psychologii oznacza sposób odnoszenia się do ludzi charakteryzujący się chęcią nawiązywania kontaktu emocjonalnego i poczuciem bliskości z nimi. Termin ten wprowadził szwajcarski psychiatra Paul Eugen Bleuler (1857-1939). Jest to muzyka bardzo komunikatywna, o silnym ładunku emocjonalnym. Wspólnym mianownikiem Syntonii jest liryczna melodyka zarówno tematów, jak i partii improwizowanych.

Oficjalna promocja płyty rozpoczęła się 24 sierpnia na Benefisie Mariusza Bogdanowicza w Teatrze Leśnym w Gdańsku