Dzisiaj na scenie w klubie Absurd 228, w ramach cyklu Scena Młodych będziemy mogli usłyszeć Joanne Pawlik & Filipa Radkiewicza. Wstęp 10 zł.

Pawlik Radkiewicz Absurd 228

Humanistka. Laureatka I Nagrody Mazowieckiego Konkursu Piosenki Kabaretowej im. J. Przybory w Warszawie. Polonistka Uniwersytetu Warszawskiego. Kocha muzykę, uwielbia tańczyć oberki oraz fotografować. Zachwyca się występami muzycznymi ciemnoskórych Artystów.

Urodziła się 2 lutego 1985r. w stolicy polskiej tradycji ludowej, w Łowiczu. Lata dzieciństwa spędziła na łowickiej wsi – Kocierzew – przy dźwiękach skocznych tańców ludowych oraz w rytmie tradycyjnych melodii okolicznościowych pieśni. To tutaj, w przedszkolu zaczęła śpiewać w zespole Kociaki. Zadebiutowała jako sześciolatek na Festiwalu Piosenki Angielskiej w Żyrardowie, gdzie została wyróżniona. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w 1996r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Sochaczewie w klasie fletu, później saksofonu oraz fortepianu. Przez wszystkie lata szkoły zasilała szeregi zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych, chórów, chórków na różnego rodzaju występach, koncertach, audycjach.

W 2009r. rozpoczęła naukę w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie na wydziale wokalnym pod kierunkiem Magdaleny Ptaszyńskiej oraz na wydziale instrumentalnym w klasie fortepianu. Współpracowała z czołowymi postaciami polskiej sceny muzycznej przy trzech autorskich projektach Magdy. Swoją osobowość sceniczną rozwija również na różnego rodzaju warsztatach: aktorskich, musicalowych, tanecznych. Można ją usłyszeć w warszawskich domach kultury, klubach, w utworach z gatunku: soul, gospel, pop, jazz oraz w piosenkach kabaretowych. Ma za sobą pracę przed kamerami przy produkcjach filmowych dla TVN, TVNStyle, POLSAT. Od czterech lat jest instruktorem zajęć artystycznych. Posiada doświadczenie w prowadzeniu indywidualnych warsztatów muzycznych dla dzieci autystycznych. Jej pierwszy autorski projekt „Studio Piosenki, czyli Mikrofon i JA” – podstawy profesjonalnej emisji głosu dla najmłodszych cieszy się w Warszawie dużym zainteresowaniem. Obecnie pracuje nad własnym materiałem muzycznym.