RadioJAZZ.FM, JazzPRESS i Dzielnica Mokotów zapraszają na kolejny koncert w ramach Mokotów Jazz Fest. W Pałacu Szustra (ul. Morskie Oko 2, Warszawa), 2 października, o godz. 19:30, wystąpi Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio. Wstęp wolny.

Trio wystąpi w składzie:
Paweł Kaczmarczyk – fortepian
Maciej Adamczak – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Paweł Kaczmarczyk
Pianista młodego pokolenia, kompozytor, solista i sideman, który zdobył wysoką pozycję na jazzowej scenie naszego kraju. Nazywany objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego; ceniony przede wszystkim za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę. Wielokrotnie wybierany „Nową Nadzieją Polskiego Jazzu” przez czytelników Jazz Forum. Zarówno jego pierwsza płyta „LIVE”, jak i kolejna „Audiofeeling” zebrały deszcz pozytywnych recenzji, ale dopiero album „Complexity in Simplicity” wydany w 2009 roku dla prestiżowej wytwórni ACT Music otworzył pianiście drzwi do międzynarodowej kariery. Paweł Kaczmarczyk dołączył tym samym do wąskiego grona polskich artystów prowadzących autorskie projekty pod szyldem dużych i prestiżowych wytwórni zagranicznych. Płyta o której mowa, okrzyknięta została „Albumem Roku” wg czytelników jednego z krajowych miesięczników – Jazz Forum, a Paweł Kaczmarczyk „Pianistą Roku”.

Maciej Adamczak
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie kontrabasu Jacka Niedzieli. Jest laureatem kilku krajowych konkursów, m.in. Jazz Juniors (Marcin Żupański Quartet, I nagroda,1997), Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa. Współpracował m.in. z: Quintessence Eryka Kulma, Kwartetem Krzysztofa Popka, Kwartetem Janusza Skowrona, Kwintetem Marka Bałaty, Big Bandem Zbigniewa Namysłowskiego, Trio Wojciecha Groborza, Kwartetem Piotra Barona. Ceniony sideman, pewy fundament wielu zespołów. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie najczęściej występuje w klubie prowadzonym przez znakomitego polskiego saksofonistę Janusza Muniaka. Jest także wykładowcą klasy kontrabasu Katedry Muzyki Współczesnej i Jazzu krakowskiej Akademii Muzycznej.

Dawid Fortuna
Jeden z najwybitniejszych perkusistów młodego pokolenia, najczęściej tworzący w ramach głównego nurtu muzyki jazzowej, ale czujący się równie komfortowo w gatunkach pobocznych. Elastycznie współpracując zarówno z młodymi kreatywnymi muzykami jak i legendami naszej sceny. Absolwent bydgoskiej szkoły muzycznej im. Artura Rubinsteina gdzie uczył się pod okiem najwybitniejszego polskiego pedagoga w klasie perkusji – Mirosława Żyty. Jego dotychczasowe osiągnięcia to udział w konkursach m. in. na Krokus Jazz Festiwal, Bielskiej Zadymce Jazzowej, Jazz nad Odrą (wyróżnienie – 2008), zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors 2011 z zespołem PeGaPoFo, brał udział w festiwalach w Polsce i zagranicą oraz przede wszystkim występy ze znakomitymi polskimi jazzmanami. Mimo młodego wieku występował w składzie kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego oraz zespołu New Bone. Był także członkiem kwartetu Zbigniewa Wegehaupta. Wraz z kolegami – Henrykiem Gradusem i Kubą Płużkiem współtworzą obiecującą formację – TTS Trio. Miał okazje występować m.in. z Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Dominikiem Wanią, Wojciechem Karolakiem, czy Agą Zaryan.

Muzycy zaprezentują kompozycje z płyty Complexity in Simplicity wydanej nakładem prestiżowej wytwórni ACT Music. Podczas koncertu pojawiają się również kompozycje z kolejnej płyty Pawła Kaczmarczyka, która ukazała się w 2012r, również nakładem ACT Music.