Cztery różne osobowości: Cyprian Baszyński – trąbka, Bartek Prucnal – saksofony, Michael Parker – kontrabas i Dawid Fortuna – perkusja, jeden zespół – N.S.I. Kwartet jazzowy (PL/USA) obecnie stacjonujący w Krakowie. Zwycięzcy międzynarodowego konkursu „Azoty Tarnów International Jazz Contest 2012” (Kenny Garret, przewodniczący jury) oraz prestiżowej 36 edycji konkursu „Jazz Juniors 2012”. Krytycy podkreślają dojrzałe zespołowe brzmienie oraz niepowtarzalny język muzyczny. Oryginalne i pełne energii kompozycje oparte na ciekawych tematach i swobodnej improwizacji, które czerpią z jazzowej tradycji i bardziej nowoczesnych form i stylów muzycznych.

To wszystko mogliśmy usłyszeć drugiego dnia Młyn Jazz Festival 2013. Niesamowite zgranie oraz rozumienie się bez słów, to tylko niektóre atuty tego młodego zespołu. Przez prawie godzinę słyszeliśmy duet – saksofon i trąbkę, dla których tłem był niesamowicie brzmiący kontrabas oraz perkusja.

Było to pierwsze, tak długie spotkanie z zespołem! Jesteśmy przekonani, że nie ostatni. Jeśli będziecie mieli możliwość być na ich koncercie, nie wahajcie się ani chwili!

[nggallery id=222]